Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet behajtani bérlőn...

B1979 kérdése:

Hogyan lehet behajtani bérlőn rezsi tartozást érvényes bérleti szerződés mellett?

Figyelt kérdés

2012. aug. 18. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Fizetési meghagyással.
2012. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

A gyakorlatban szinte sehogy - sajnos tapasztalat.


A bérlőt AZONNAL ki kell vágni a lakásból ahogy 1 fillér elmaradása is keletkezik. Az üres lakás is jobb, mint amibe laknak a te költségeden...

2012. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

"A bérlőt AZONNAL ki kell vágni a lakásból"


Na azért ez sem olyan egyszerű a gyakorlatban.

2012. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
De - ki kell dobni, szó szerint. Aztán perelhet, vagy amit akar, ha nem érzi igazságosnak vagy jogosnak. Inkább ő pereljen engem, hogy kiraktam (amúgy valóban szerződésszegően) a SAJÁT LAKÁSOMBÓl, minthogy felhalmozzon több százezer tartozást, aztán nekem kelljen őt perelnem és a végén megrántja a vállát, hogy nincs miből kifizetnie - nekem pedig muszáj, ha nem akarom, hogy kikapcsolják a közműveket!
2012. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha ki akarod dobni és rendőrt hív, akkor téged fognak elvinni és nem őt, függetlenül attól, hogy a Te lakásod, ugyanis a bérlő van birtokon belül.
2012. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsónak nagyon igaza van.

A bérleti szerződés miatt még azt is megtagadhatja, hogy te bemenj a lakásba. Sőt az ő hozzájárulása nélkül nem is mehetsz be a lakásba. Kivételek vannak persze, de alap esetben nem mehetsz be. És ki sem rakhatod, mivel neki joga van ott tartózkodni. Persze meg vannak a jogi szabályai ennek is.

2012. szept. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ami meg nagyon gáz, hogy azt a választ pontozzák le ami fedi a valóságot és törvényes. Ez igazán szánalmas.


Egy lakástulaj aki már több, mint 10 éve ad ki albérletet.

2012. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!