Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van ilyen középiskola Pest...

Van ilyen középiskola Pest megyében, de leginkább Budapesten?

Figyelt kérdés
Olyan középiskolába szeretnék átmenni a mostaniból, ahol az emberek nem tömegemberek, hanem a többségnek egyedi a stílusa, gothok,rockerek,punkok,hippik akármik, csak ne ítélkezzenek mások felett a külső alapján. Szeretnék egy olyan helyre járni,ahova öröm bemenni, mert az emberek nem szemetek, és örömteli minden pillanat,amit ott tölthetek, és nevethetek. Van ilyen? Megköszönném,ha írnátok.
2014. jún. 15. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

" ahol az emberek nem tömegemberek, hanem a többségnek egyedi a stílusa, gothok,rockerek,punkok,hippik akármik"


- Na, most ha ott mindenki valamilyen stílusba tagozódik be, akkor, magyarázd már el nekem, mitől válnának ők nem tömegemebrré? Éppen az tehet valakit tömegemberré, hogy csak egy bizonyos stílus követésével érzi biztosnak a személyes identitását.


De ilyen persze nincs: minden ember egyedi, csak ehhez túl kell lépni a külsőségeken. Az, hogy valahová kellemes bejárni, nem ezen múlik (mert pl. hiába laza a Waldorf vagy az AKG, valaki azt sem bírja, és el kell jönnie onnan).

Remélhetőleg kiderült, miért nem tudtam a kérdésedre válaszolni.

2014. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a tömegembert, hogy nem olyanok,mint amilyeneket akkor látunk,ha kimegyünk az utcára. A tipikus divatkövető cicamicák, a SWAG YOLO fiúkák, és a többi, akik hasonlóak, csücsörítősek meg ilyenek. A gothok,rockerek, hippik,punkok pedig nem tömegemberek, éppen erről van szó,ők csak stílusba tartoznak. Abba a stílusba,ahova a saját személyiségük akar beférkőzni, és az nem a SWAG YOLO plázacica és plázacicafiu féle-fajta stílus.
2014. jún. 15. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress valamilyen művészeti iskolát, ott mindenféle ember megfordul :) Olyasmire gondolok, ahol grafikusok, szobrászok és hasonlók vannak :) Persze ott is lehetnek divatmajmok...
2014. jún. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A tipikus divatkövető cicamicák, a SWAG YOLO fiúkák, és a többi, akik hasonlóak, csücsörítősek meg ilyenek. A gothok,rockerek, hippik,punkok pedig nem tömegemberek, éppen erről van szó,ők csak stílusba tartoznak."


+ Magyarázd el nekem, a gothok és a punkok mégis mivel jobbak a plázacicáknál? Jobb minőségű zenét hallgatnak? Nem: a death metal vagy punk semmivel sem képvisel nagyobb művészeti értéket a technónál. Eredetibbek? Pont ugyanazokat a szakadt ruhákat és táskákat látom mindegyiken a különböző testékszerek társaságában, ahogy a plázacicák is ugyanúgy öltözködnek.

A divatkövetés éppen azt jelenti, hogy egy stílusba tartozik valaki. Egyébként iskolában dolgozom, és nyilvánvalónak tűnik, hogy messze nem lehet mindenkit az általad említett, általad tömegemberként címkézett skatulyába rakni. Pedig ez egy egyszerű iskola.

2014. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Éppen művészeti iskolába járok, és nem az van itt,amire számítottam. :/ Lehet,hogy másikban igen,de ebben nem. :// Azért köszi. :)

Hogy mivel jobbak a gothok és a punkok a plázacicáknál? Ez most komoly kérdés volt, vagy csak költői? A technot nem feltétlen hallgatják a plázacicák és plázacicafiuk. Mert a techno számok között vannak olyanok,amik jobbak, de a többsége minősíthetetlen. Eredetibbbek. Miből gondolod,hogy attól még,hogy van piercingje, vagy épp egy szakadt ruhája,azonnal goth vagy punk? Ráadásul divattá vált a piercing és a tetoválás is, tehát ez megint nem jelent semmit.

Attól még,hogy valaki egy stílusba tartozik, nem feltétlen követi a divatot, maximum a stílusirányzatot,de mindegy. Nyilván nem lehet mindenkit, ezt nem is mondtam. Csak keresek egy olyan helyet, ahol ezek a személyek vagy nagyon kevesen, de vannak, vagy vannak, de nem nagyképű,beképzelt emberek. Viszont arra az iskolára kíváncsi lennék.

2014. jún. 16. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!