Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik magyar egyetemen...

Melyik magyar egyetemen legjobb a gazdaságtudományi képzés?

Figyelt kérdés
érdekelne még közgazdaságtan, gazdálkodás és menedzsment, műszaki menedzser, pénzügy és számvitel vagy hasonló szakok..érdekelnének személyes tapasztalatok is :)

2014. jún. 25. 16:56
 1/4 Kacsa Tibor ***** válasza:

Most végeztem az első évet a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán, kereskedelem és marketing szakon. A tanárok jó arcok, közvetlenek a diákokkal (persze kivétel mindig akad :P ). Az első két félév egész laza volt, nem kellett túl sokat tanulni, bár az is igaz, hogy közgazdasági középsuliba jártam. Sajnos persze vannak olyan tanárok, akik nehezen akarják megadni a jegyet, de ha becsületesen megtanulod amit kell, akkor biztosan sikeres lesz a vizsgád. Szegeden a gtk-n 3 alapszak van: kereskedelem és marketing, gazdálkodás és menedzsment, pénzügy és számvitel. Ha jól tudom, akkor ez utóbbi a leghúzósabb. A marketing (legalábbis véleményem szerint) a legkönnyebb (így az első évben), és a legérdekesebb is. A menedzsment is húzós, bár nálunk ez a tanár miatt van, amúgy kb. a marketinggel azonos szintre tenném.

Nagyjából ennyi, ha lenne még kérdésed, akkor akár írhatsz privátban is :)

2014. jún. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Corvinus, BGF és a tudományegyetemek. Kb. ezeken tanítják a legmagasabb szinten a közgázt.

A statisztikák alapján mindenhol a Corvinus van az élen, szóval ennek a diplomának van a legnagyobb presztízse. Az, hogy színvonalban melyik van elől, az jó kérdés. Valószínűleg senki nem járt az összes egyetemre, szóval ezt nehéz megmondani.

2014. jún. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A közgázt nem ajánlom annyira, sokkal inkább a business szakokkal érdemes foglalkozni. A gazdmen, psz, kermarketing alapképzésen kb. 80%-ban megegyezik. Leginkább psz-t ajánlom, azzal mellényúlni nem lehet, és esetleg felvenni pluszba néhány közgázas tárgyat, hogy meglegyen a big picture is :)
2014. jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2014. jún. 26. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!