Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakot válasszak jövőre?

SZJG kérdése:

Milyen szakot válasszak jövőre?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagyon jó tanuló olyan négyes körül állok, és sok tantárgy miatt szűkösek a lehetőségeim. Töri,matek,nyelvek.. ezek azok amiket nagyon szeretek a többi nem jöhet szóba. Ezekkel lehet valamit kezdeni és mit?

2014. jún. 25. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Közgáz, vagy nemzetközi gazdálkodás esetleg?
2014. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
gazdasági szakokat ajánlok én is, a felvételi tárgyak: töri, matek, idegen nyelv. Nemzetközi gazdálkodás, pénzügy és számvitel, ezeket ajánlom. De az állami ponthatár igencsak magas, ki kell emelkedned nagyon. A közgáz-ra kötelező az emelt matek. Ha tervezel emelt matekot, ezt a szakot is megfontolhatnád.
2014. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A közgázhoz nem vagyok elégjó, inkább a töri és a nyelvek a matek emeltet megse próbálom ,mert hiába vagyok ötös azért a főiskolán/egyetemen nem bírnám túlzott számban. A nemzetközi gazdálkodáshoz is a matek az első vagy ott a másik kettőre mennek rá erősebben?
2014. jún. 26. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Felvételi tárgyak: matek, töri, idegen nyelv --> ezek közül kettő. Ha lesz egy erős töri és egy erős idegen nyelvi érettségid, még akkor is felvételt nyerhetsz, de igazából olyan magas a ponthatár(460), hogy középszintű érettségi eredményekkel csak akkor lehet felvételt nyerni, ha hátrányos helyzetű vagy van nyelvvizsgád és 2 db 98%-os érettségid. (98+98+98+98) + 40 (hátrányos helyzet) + 28 nyelvvizsga. --> = 460 pont. Érzékeltetni akartam, hogy emelt szintű érettségi nélkül mennyire lehetetlen elérni ezt a pontszámot. Töri vagy idegen nyelvi emelt szintű érettségire is mehetsz, ha most elkezdesz készülni, még bőven írhatsz nagyon jót. :) Megéri készülni, mert ez abszolút nem büfészak.
2014. jún. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Belehúzok :)
2014. jún. 27. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!