Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciât vagy spanyolt vagy...

Franciât vagy spanyolt vagy emelt angolt válasszak jövőre középiskolâba? .

Figyelt kérdés
Angolbol középfokum van meg. Nèmetet viszont nem szeretnék tanulni

2012. szept. 9. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

az angol a világnyelv és ha már általánosba van középfokúd az azt jelenti hogy jó a nyelvérzéked vagy piszok szorgalmas vagy


szerintem vidd tovább az angol nyelvet

én is ezt tettem és örülök neki mert rájöttem hogy angol egyetemre szeretnék járni és ha más nyelvet választok akkor most sz*rba lennék


én mellette tanulok németet is de szerintem azzal semmit nem fogok kezdeni a jövőbe

2012. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%

A cél az lenne, hogy angolul jól tudjál és még mellette más nyelv(ek)et is valamennyire néhány év alatt.


1. Ha an emelt angolt választod, akkor nem lesz második nyelv as isiben és járhatsz nyelviskolába vagy magántanárhoz.

2. Ha franciát vagy spanyolt választasz, akkor meg magadnak kell gondoskodni, hogy angolból is fejlődjél külön utakon pl magántanár, nyelviskolas, self improvement...


A magam részéről az emelt angolt választanám, hogy legyen egy felsőm belőle, és mellete egyik évben franciát, a másik évben spanyolt választanék és mindkettőt csak alapig vinném, mert mégis csak komoly referencia a 3 nyelv a későbbiekben. Így kb. évente kéne egy szintet teljesíteni a 3 nyelvből.


Különben érdemes felforgatni minden lehetőséget az iskola mellett (internet, film, zeneszöveg, könyv, különóra, stb.), hogy fejlődjél.

2012. szept. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 webnyelv ***** válasza:
88%

Attól is függ, mihez kellenek majd a nyelvek. Gondolom, majd egyetemen is szeretnél továbbtanulni, ott kell egy középfokú nyelvvizsga és emellé általában még egy alap- vagy középfokú. Attól is függ, hol szeretnél majd elhelyezkedni, olyan helyen, ahol magas szintű angol nyelvtudás a követelmény, vagy olyan helyen, ahol két nyelvet kell tudni. Szerintem több az olyan hely, ahol két nyelvet kérnek.

Szóval ha egyetemre továbbmész, akkor valószínűleg két nyelv kell majd a diplomához, és elhelyezkedés szempontjából is talán jobb a két nyelv, mint egyetlen nyelv magas szinten.

Viszont az iskola most egy jó lehetőség, hogy jól megtanulj angolul, ha olyan szintű csoportba tesznek be, és a tanár is jó lesz.


Ha a francia és a spanyol közül kell választani: a franciával többre lehet menni.


Röviden: én az emelt angolt választanám a helyedben. Más nyelvet akkor középiskolában nem fogsz tanulni? Mert ha nem, akkor emelt angol lenne a legjobb.

2012. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!