Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan éretlenek egyesek,...

Miért olyan éretlenek egyesek, hogy azért nem jelentkeznek egy egyetemre, mert az pl. Budapesten van?

Figyelt kérdés

Rengeteg emberrel találkoztam már, akik nem az alapján választanak egyetemet, hogy melyik a legjobb, hanem, hogy hol van.

Volt egy ismerősöm, akik kijelentette kerek perec, hogy ő nem hajlandó Budapesten továbbtanulni, mert nem hajlandó ott élni. Hiába mondtam neki, hogy amit tanulni akar (mérnöki szak volt) az a BME-n a legjobb, hazajárhat minden hétvégén, hét közben meg elég ha a koli és az egyetem között ingázik, nem kell bemennie a belvárosba. Rázta a fejét, hogy neki Budapest túl nagy, és nem akar ott élni.

Volt olyan is, aki csak olyan egyetemre volt hajlandó menni, ami közel van. Így nyíregyháziként megjelölte Miskolcon és Debrecenben a jogot. Neki is mondhattam 101-ig, hogy az ELTE-n van a legjobb jogi képzés, csak annyi volt rá a válasza, hogy ő nem merne 250 km-re a szüleitől lakni (nem anyagi okai vannak, mielőtt valaki azt gondolná).


Miért ennyire önállótlanak egyesek? Érdekes, ismertem olyat is, akinek nem volt gondja abból, hogy Miskolc és Pécs között ingázzon.

Szerintem aki annyira önállótlan, hogy az befolyásolja az egyetem kiválasztását, hogy milyen közel lehessen anyához meg apához, az még nem elég érett ahhoz sem, hogy egyáltalán egyetemre menjen.



2014. jún. 26. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne pontozzon le senki, én Miskolcra járok, mindennap 1,5 óra oda-vissza, én azért választottam ezt az egyetemet, mert tetszett. Sokan nem tehetik meg, hogy messzi egyetemre mennek, én se tehettem volna még, ráadásul van a környékemen olyan szak, ami Pesten is. Véleményem szerint mindenki járjon oda, ahova szeretne :)
2014. jún. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pontosan mi az az ok, ami miatt nem tehetted meg?

Ha valaki pl. a családja anyagi helyzete miatt nem teheti meg, vagy mondjuk rendszeres orvosi kezelésre jár a saját orvosához, akkor az teljesen megérthető.

Ha valaki szándékosan nem a legerősebb egyetem mellett dönt, mert neki egy másik tetszik, az is oké.


Engem csak az szokott kiakasztani, amikor valaki olyan (már bocsánat) piszlicsáré okok miatt dönt más egyetem mellett, mert az közelebb van, vagy nem Budapesten van.

Egyébként pls valaki mondja el, mi olyan borzasztó Budapestben a vidékiek számára!

Én is Nyíregyházán nőttem fel, most itt élek, és sokkal jobban szeretek itt lakni.

2014. jún. 26. 11:24
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Pedig ez is egy szempont, en megertem. Az emberek kulonbozoek. Egyebkent meg tipikus pesti nagyarcusag, hogy azt hiszed a BME a legjobb :) A Miskolci Egyetem, vagy a Gyori Egyetem is jo, nem azon mulik majd a karriered.
2014. jún. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Először én sem értettem meg, miért akar valaki inkább egy gyengébb egyetemre menni, minthogy inkább menne egy kicsit messzebb, és mondjuk egy nevesebb egyetemen továbbtanulni... (én pl. mindenképp Budapestre szeretnék majd menni) De az emberek különbözőek, és nem mindenkinek ugyanaz a célja, nem mindenki gondolkodik ugyan úgy. Ha valaki Budapesten akar majd elhelyezkedni, akkor mindenképp jó szerintem, hogy ott is tanul, és legalább megismeri a várost, és kapcsolatokra tesz szert. Ugyan ez van vidékkel is. Lehet hogy valaki annyira szereti a szülővárosát, vagy legalább a közelében akar maradni, és neki bőven elég ha csak egy kevésbé "híres" egyetemen tanul.
2014. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Én egy teljesen reális indoknak tartom mondjuk azt, hogy nem akar messze menni, mert nem akarja otthagyni a párját, barátait, esetleg abba a városba szeretne menni, ahova ők. Nem éretlenség ez, ha az ember nem akar egyedül lenni és a beilleszkedés sem megy mindenkinek olyan pikk-pakk.
2014. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok nagy arcú. Elismerem, hogy más egyetemeken is nagyon jó képzések vannak, akár műszaki, vagy jogi, vagy orvosi képzésről beszélünk.

De az vitán felül áll, hogy egy szak azon az egyetemen a legjobb, ahol legelőször megalakult. Pláne manapság, mikor szinte erőltetve hoztak létre minden egyetemen mindenféle kart, hogy nagyobb legyen a "lefedettség".

Az, hogy egy pl. egy műszaki főiskolát összevonnak egy egyetemmel, és egy év múlva úgy tűnik, hogy az csak egy műszaki kar a sok közül, még nem jelenti azt, hogy olyan színvonalú lesz a képzés, mint egy olyan egyetemen, ahol már több, mint 100 éve van műszaki képzés.


Nem azért mondom a BME-re, hogy az a legjobb, mert ott tanulok. Ha Veszprémben vagy Debrecenben tanulnék, akkor is azt tartanám a legjobbnak. Pont fordítva csináltam. Mielőtt még elfogulttá váltam volna, részletesen utánanéztem, hogy hol vannak olyan képzések, amire jelentkezni szeretnék, majd összehasonlítottam a találatokat.

Ha tudatosan a DE-re szerettem volna bejutni, akkor őszintén azt tartanám a legjobbnak. Ha a pontjaim alapján a BME-re nem, de a DE-re bejutottam volna, akkor attól még elismerném, hogy a BME a legjobb, csak én nem voltam elég jó hozzá.

Az egész az őszinteségen és az egyenességen múlik, meg azon, hogy az ember be meri-e vallani saját magának, hogy mi a helyzet.

2014. jún. 26. 11:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én debreceni vagyok, de szeptembertől ME-re megyek és nem BME-re. Mindkettőre lenne elég pontom, de egyszerűen nem tudjuk megengedni magunknak azt, hogy Pesten albérletbe költözzek, ami úgy közel kétszer ha nem többször drágább mint Miskolcon.
2014. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7

Ezek az indokok azok, amik szerintem megérthetők.

Nem vagyok tisztában a miskolci árakkal. Itt Pesten, ha nem önálló albérletre törekedsz, hanem pl. egy szobát veszel ki mások mellett, havi 30-40 az ára.

2014. jún. 26. 12:03
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Az egvilagon semmi gyakorlati jelentosege nincs, hogy az ember Miskolcon, Budapesten, vagy Gyorben vegzi el ugyanazt a kepzest. Arnyalatnyi kulonbsegek vannak csak. Aki jo es szorgalmas az barmelyik helyen meg tudja tanulni ami lenyeges, a kesobbi karrier szempontjabol meg teljesen mindegy.


Annak van ertelme, ha egy adott kepzes mondjuk csak egy helyen van es akkor odamegy az ember, mert az erdekli.


En Miskolcra jartam, igaz 15 eve szereztem a diplomamat, es en is debreceni vagyok (voltam). Ismerek egy csomo embert akik a felsorolt 3 hely egyiken diplomaztak, ez alapjan mondom hogy olyan mindegy. Par evvel a diplomazas utan a kutyat nem fogja erdekelni, hogy vegeztel, csak az hogy mit tudsz.


Pest meg sok embernek ellenszenves, nekem is. Csak akkor laknek ott ha nagyon muszaj lenne, de szerencsere nem az.

2014. jún. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak vidéki egyetemeket jelöltem. Pécsre szeretnék járni. Egyrészt Budapesten jóval drágább az élet, és nem szeretném a szüleimet annyira megterhelni, másrészt szerintem az a város koszos és nem tetszik az emberek mentalitása. Vidéki lány vagyok, nekem az a város túl pörgős és zsúfolt. Eyébként orvosira megyek. 19/L
2014. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!