Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért olyan éretlenek egyesek,...

Miért olyan éretlenek egyesek, hogy azért nem jelentkeznek egy egyetemre, mert az pl. Budapesten van?

Figyelt kérdés

Rengeteg emberrel találkoztam már, akik nem az alapján választanak egyetemet, hogy melyik a legjobb, hanem, hogy hol van.

Volt egy ismerősöm, akik kijelentette kerek perec, hogy ő nem hajlandó Budapesten továbbtanulni, mert nem hajlandó ott élni. Hiába mondtam neki, hogy amit tanulni akar (mérnöki szak volt) az a BME-n a legjobb, hazajárhat minden hétvégén, hét közben meg elég ha a koli és az egyetem között ingázik, nem kell bemennie a belvárosba. Rázta a fejét, hogy neki Budapest túl nagy, és nem akar ott élni.

Volt olyan is, aki csak olyan egyetemre volt hajlandó menni, ami közel van. Így nyíregyháziként megjelölte Miskolcon és Debrecenben a jogot. Neki is mondhattam 101-ig, hogy az ELTE-n van a legjobb jogi képzés, csak annyi volt rá a válasza, hogy ő nem merne 250 km-re a szüleitől lakni (nem anyagi okai vannak, mielőtt valaki azt gondolná).


Miért ennyire önállótlanak egyesek? Érdekes, ismertem olyat is, akinek nem volt gondja abból, hogy Miskolc és Pécs között ingázzon.

Szerintem aki annyira önállótlan, hogy az befolyásolja az egyetem kiválasztását, hogy milyen közel lehessen anyához meg apához, az még nem elég érett ahhoz sem, hogy egyáltalán egyetemre menjen.



2014. jún. 26. 11:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én Pécs és Budapest között "kellett" hogy döntsek (mind2 messze van tőlem, ez a szempont lényegtelen). Aztán Pécsre esett a választásm, mert mindenképpen albérletbe szeretnék menni és Pécsen olcsóbb. Imádom mind2 várost, úgyhogy nehéz döntés volt, de a legjobb barátom is pécsi és valamiért oda jobban húz a szívem. Úgyhogy alapképzés Pécs, mesterképzés Budapest, így mind2 városban tanulhatok :D

19L

2014. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Amikor én leérettségiztem akkor végig sem gondoltam, hogy messzebbre is mehetnék a szülővárosomtól. Mondjuk nálunk nagyon sok anyagi gond volt akkor, így ez nem is volt kérdés. Végül ott is hagytam 1 év után, mert se a szak nem tetszett, se semmi, lusta is voltam. Ez egyébként egy olyan kis főiskola volt, hogy igazából az alapján döntöttem, hogy a sok nem tetsző közül mi az ami legalább egy minimális szinten érdekel.


Elköltöztem Pestre dolgozni, közben sose tettem le róla, hogy egyetemre járjak majd, de mindig volt valami kifogás magamban. De idén jelentkeztem az Óbudai Egyetemre és már nagyon várom. Sajnos-nem sajnos levelezős leszek, mert dolgoznom kell közben. A szüleim egyáltalán semmiben nem tudnak támogatni.


Egyébként nem közvetlen egyetem téma, de sokan nem mernek elindulni otthonról. Én a legjobb barátnőmet alig tudtam rávenni, hogy elköltözzön vidékről Pestre. De azóta rengetegszer elmondta, hogy jaj előbb kellett volna felköltöznie. De több olyat is ismerek akik millió egy indok miatt nem mernek otthonról elindulni. (köztük ilyenek, hogy hiányozna a barátja, a kiskutyája, a szülei, meg egyébként is Budapest mekkora város, ő ott eltévedne, meg túl sok az ember stb.)


Engem egy percre sem zavart, mert én a városi pezsgést imádom és, hogy itt élek azt gondolom,hogy Pest még nem is olyan nagy város. Előtte egy picike faluban éltem, hát mit ne mondjak. Úgy éreztem magam, mint egy kalitkába zárt madár.


DE én senkit sem ítélek meg ez alapján. Mindenki teljesen más, és ha ő nem szereti a városi pörgést akkor így kell elfogadni.


24N

2014. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!