Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi egyetem (első 6...

Az orvosi egyetem (első 6 éve) mesterképzésnak számít? Ezutáni képzés (rezidens / PhD fokozat) pedig posztgraduálisnak?

Figyelt kérdés

2014. jún. 29. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem az nem mesterképzés, hanem osztatlan képzés ahogyan a keresőszavak között meg is adtad. Orvosin nincs BSc és MSc.

(Képzeld el az orvos azt mondaná: nekem csak BSc diplomám van, csak bekötözni tudom a sebét, összevarrni nem :D )


Utána mehetsz posztgradra ahogy írtad.

2014. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Ahogy az első írja: osztatlan képzés a neve. De én is találkoztam már sokszor olyannal (pl. kérdőívek, kitöltendő nyomtatványok között), hogy nincs ilyen opció. Ilyen esetben én a mestert szoktam bejelölni....
2014. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, hogy az osztatlan képzés = mesterképzéssel...
2014. jún. 29. 13:10
 4/8 A kérdező kommentje:

MERT a FELVI.HU-tól ilyen emailt kaptam:


"Alapképzésre, OSZTATLAN MESTERKÉPZÉSRE és felsőoktatási szakképzésre történő felvétel feltétele az érettségi végzettség, azaz érettségi bizonyítvány megléte, ezért kérjük, igazolja érettségi bizonyítvány másolatának beküldésével, hogy Ön rendelkezik érettségi végzettséggel."

2014. jún. 29. 13:14
 5/8 A kérdező kommentje:
(És persze orvosira jelentkeztem...)
2014. jún. 29. 13:15
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Az első kettő baromságot írt. Igen az orvosi osztatlan képzés, de mesterképzés szintű diplomát ad.
2014. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D én is így tudtam... látom csúnyán lepontoztak téged a többiek :/
2014. jún. 30. 00:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy igen, mesterképzésnek számít, phd-hatsz vele.

A felvi a felvételihez alkalmazkodik, osztatlan annyit jelent nem duális képzésben kapod meg a mester diplomát.

2021. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!