Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki orvosi után elmegy...

Ha valaki orvosi után elmegy Phd-hallgatónak, annak a 3 év Phd után még először le kell töltenie szintén a 3 év rezidensit?

Figyelt kérdés
Akkor miért mennek olyan sokan Phd-hallgatónak? A másik kérdésem, hogy pl. ha van egy ötéves szakorvosi képzés, akkor a 3 év rezidenskedés után még + 5év ez, vagy pedig az már beleszámít a szakorvosjelölti évekbe?

2013. júl. 4. 12:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Phd előtt nem kell rezidenskedni. Phd képzésre azonnal az egyetem után (de persze később is) lehet jelentkezni.

A rezidensképzés a szakképzésnek a része, tehát azzal együtt szaktól függően x év.

2013. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
köszi, tehát egy lehetséges pálya: Phd=3 év mondjuk az egyetem után, és ezt követően újabb kb. 5-6 év rezidens/szakorvosjelöltködés? Csak azért kérdem mert ha valaki mondjuk végez 27-28 évesen, ez így utána soknak tűnik nekem, mégis elég sokan ezt az utat választják.
2013. júl. 4. 13:59
 3/32 anonim ***** válasza:

A pdh-t két okból szokták választani:

1. A kutatás, tanítás érdekli őket, és esetleg nem is szeretnének klinikumban dolgozni.

2. Nem veszik fel őket rezidensképzésbe, de nem szeretnének pénz nélkül otthon ücsörögni (a nappali phd-ért ugyanis kap pént az ember).

2013. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2013. júl. 4. 14:15
 5/32 anonim ***** válasza:

Azért a Phd nem úgy van, hogy valaki gondol egyet egyetem után.

Kell először is egy jó tanulmányi eredménnyel végzett alapdiploma és nem árt,ha már az alapképzés során TDK-zol, demonstrátorkodsz, próbálod magad bedolgozni a tanszékre.

És nyilván két tudományos élet szempontjából releváns nyelv magas szintű ismerete (tehát nem lovári-eszperantó szint)

2017. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy csak pár poszterem volt, meg némi plusz pontom, elég könnyen bejutottam a SOTE PhD-re... ráadásul mérnök diplomával.


3 év alatt szerintem nem lehet megcsinálni, csak ha nagyon mákod van.

2017. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
persze van önki és áll finanszírozott phd-képzés is,no meg nappali és levelező is
2017. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Kb 20-ból 18 embert felvettek idén nappali ösztöndíjasra.

Lehet idén több volt a keret.

2017. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Jól van na.

Én még akkor jártam egyetemre, amikor még nem vettek fel mindenkit,aki véletlenül az egyetem felé tévedt.

Ma hallom egy ismerősömtől, hogy Elte-re jár, mondom milyen szak?

Rekreáció.

Na, mondom, az Elte is bevállal már mindent pénzért.

2017. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

SE Doktori iskola

felvételi értékelés szempontja:

korábbi eredmények

ami 3 részből áll

korábbi tanulmányi eredmények

korábbi tudományos munkák

egyéb eredmények(nyelvvizsga, külföldi tanulmányút, kiemelkedő szakma-specifikus eredmények)

[link]

2017. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!