Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MI van akkor, ha állami...

MI van akkor, ha állami ösztöndíjas vagyok és kimegyek külföldre dolgozni, és nem fizetem vissza a tandíjat? Semmi nincs a nevemen, nincs vagyonom, és nem is lesz, hogy hajtják be rajtam?

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkoztam. (Nem mintha a külföldi fizetésből nem lehetne visszafizetni a tandíjat, de na.)

Talán van erre valami nemzetközi megállapodás (?)

2014. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán megtalálnak kint? EU-n belül minden további nélkül behajtják, kint úgyis lesz fizetésed, lesz miből. Pluszban még a behajtási költségeket is meg kell fizetned, ami úgy sokkal drágább, mintha itthon lennél.


Nem tudsz elbújni, maximum ha valami remeteként élsz egy erdőben vagy full illegálban dolgozol. Ezeket mondjuk itthon is megteheted.

2014. júl. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen mentalitással remélem el se végzed az egyetemet/főiskolát.


Szerinted ha "meglehetne úszni" akkor mit érne? Akkor nem hozták volna be. EU-n belül megtudják oldani hidd el :)

2014. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
sehogy se hajtják be. ez csak ilyen paráztatás.
2014. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, mivel még nem is aktuális. Addig mindenesetre érdemes megnézni, hogy mi lesz azokkal, akik mondjuk adót nem fizetnek be az államnak. Ez a felsőoktatásos tartozás is pont ugyanilyen behajtás alá fog tartozni.
2014. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Soha sem lesz pl. fizetésed? Miből akarsz élni? Amint lesz fizetésed, akkor az inkasszálható (jelenleg 33%-ban). Előbb-utóbb örökölni is fogsz pl., azt is inkább visszautasítod majd?
2014. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!