Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik BME-VIK mérnök infora...

Akik BME-VIK mérnök infora járnak nektek milyen jegyeitek voltak, hogy sikerült az érettségi, raktatok emeltet valamiből?

Figyelt kérdés
Azért lennék kíváncsi, mert most leszek gimiben végzős és tudni szeretném, hogy érdemes-e ráfeküdnöm az emelet matek érettségire.

2014. júl. 1. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Érdemes, mellette fizikára is. Nem feltétlenül az érettségi megléte fontos (én nem tettem emeltet, mert pontügyileg fölösleges volt), hanem a tudás.
2014. júl. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy informatikából rakok emeltet, mivel nincs gondom a programozással. De még sok minden változhat addig, csak szeretném tudni, mivel érdemesebb törődnöm.
2014. júl. 1. 23:33
 3/14 anonim ***** válasza:

Persze, úgy lesz a legtöbb pontod a legkevesebb tanulással, ha közép matek és emelt infót teszel. Én is így csináltam:)


Viszont ha nem az első félévben akarsz nagyot koppanni, akkor érdemes tudni az emelt matekot és legalább közép fizikát.


Fizika fakton 5, matek fakt 5, programozni is tudtam így nagyon nem lepődtem meg az első félévben. (Inkább a másodikban... A lendületet sem árt felvenni.)


Sokan az alaptudás hiánya miatt az elején elvesztik a fonalat, mégtöbben pedig a lendületet nehezen veszik fel. Nem véletlen buknak ki sokan a VIK ~1000 felvett hallgatójából.

2014. júl. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Matekkal nincs gondom, soha nem is volt, én is faktos vagyok. Sokat hallom, hogy azzal, hogy így kenem-vágom a matekot anélkül, hogy tennék is érte valamit, csak elpazarolom a tehetségemet, ezért is akarok belőle emeltet tenni. Az elmúlt évek feladatsorait nézve viszont elgondolkodtam rajta erősen, mert ez már nem az a szint, hogy elég csak bejárnom órára, amit 11 évig csináltam. Úgyhogy végre ráveszem magam, hogy csináljak valamit és lehet, hogy még nyáron elkezdek rá gyakorolni egy kicsit.
2014. júl. 1. 23:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Az érettségi nem egy akkora hatalmas szent dolog, mint ahogy a tanárok beállítják. (Előtte én sem hittem el.) De ha téged ez motivál a tanulásban, akkor bátran:)
2014. júl. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2014. júl. 2. 00:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Én ugyan villanyra járok, de az infóra is van rálátásom.


Szerintem infóra is a legjobb kombó az emelt matek + közép fizika. A középiskolás infónak kb. minimális hasznát se fogod venni, így inkább a fizikát javaslom.


Nem tudom milyen nyelven tudsz programozni, a BME-n 1. félévben C-t, 2.félévben C++-t, 3. félévben pedig Javat tanítanak. A prog1 infón se olyan vészes tárgy, de az elején elég időigényes tárgy, így nem baj, ha ebből is van valami előképzettséged.

2014. júl. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mivel Pascal és C# a két nyelv amit ismerek(azért ez még túlzás.. :D), illetve egy picit értek HTML-hez és PHP-hoz, ezért az emelt infot céloznám inkább meg.
2014. júl. 5. 00:44
 9/14 czibles ***** válasza:

Matekbol csinaltam egy elorehozott kozepet, majd egy emeltet, plusz kozep info + nyelvvizsga. Igy lett kicsivel tobb mint 400 pontom.


Jelenlegi ismereteimmel erosen elgondolkodnek, hogy megeri-e a BME. Nem lenne az uj tanterv (amitol sok javulast nem varok), akkor azt mondanam, hogy nem eri meg...

2014. júl. 5. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor mit ajánlanál? Jelenleg nem látok alternatív megoldást.
2014. júl. 5. 02:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!