Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik BME-VIK mérnök infora...

Akik BME-VIK mérnök infora járnak nektek milyen jegyeitek voltak, hogy sikerült az érettségi, raktatok emeltet valamiből?

Figyelt kérdés
Azért lennék kíváncsi, mert most leszek gimiben végzős és tudni szeretném, hogy érdemes-e ráfeküdnöm az emelet matek érettségire.

2014. júl. 1. 22:47
1 2
 11/14 czibles ***** válasza:

BMEnek szerintem ket elonye van a tobbi intezmenyhez kepest:

Legtobb cegnel BMEs vegzettsegu emberek vannak a vezetoi szekekben.

Lehetoseged van ertelmes tudast is felszedni magadra, ami sokszor az egyetem karara is megy. Azt a tudast, amibol majd meg fogsz elni egyik egyetem sem adja at. Esetleg ha programozo szeretnel lenni, akkor egy kis alapokat, de semmi tobbet.

Ha kihasznalod mind a ket lehetoseget, akkor inkabb aztmondanam, hogy megeri. Egyebkent, en az Obudaira mennek at. Hallgatoi szerzodes miatt, en erosen elgondolkodnek.


Teny, vannak olyan cegek is, akiket nem erdekli, hogy mihez ertesz, lenyeg hogy BMEn vegeztel, akkor mehetsz oda hozzajuk egybol.

2014. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Infó, fizika igazából egyre megy. Ha olyan megy az infó, akkor abból egy emelttel jó pontszámot lehet szerezni.


A matekot viszont nem szabad elhanyagolni, az Analízishez magabiztosan kell tudni a középiskolás matekot. Nem elengedhetetlenül fontos, de nem hátrány, ha az ember hall valamit a határérték-számításról, a deriválásról meg az integrálásról.

2014. júl. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Az integrálás kivételével ezek már most is mennek, úgy, hogy van még egy évem hátra, szerintem nem lesz gondom a matekkal. :) Csak még sok mindenen gondolkozom, lehet rá kéne feküdnöm a nyelvvizsgára vagy a humán tárgyakra. Ez a két variációm van. Nem akarom azt a felvételit kicentizni. :D
2014. júl. 6. 00:52
 14/14 anonim ***** válasza:

Idén végeztem az első évvel, és teljesen igazuk van az előttem szólóknak. Emelt matekoztam, az érettségim nem lett ugyan nagyon jó, de analízis kb fél év Hawai volt (nyilván volt 1-2 újdonság, de hármashoz eszméletlenül keveset kellett tanulnom)

Fizika jól jön, tapasztalatból mondom, hogy nagyon kevesen voltunk jók fizikából, de átrugdosták a legtöbbjüket, típusfeladatok vannak vizsgán/zh-n, sokszor meg is egyezik az előző évivel. Proggal nem lesz bajod szerintem.

Igazából tanulni érdemes megtanulnod, és képesnek lenni időt szakítani sok olyan dologra, amiről valószínűsíted hogy a büdös életbe nem fogod viszontlátni.

Sok szerencsét, "ne hagyjon el a remény"!:)

2014. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!