Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van egy ismerősöm, aki végig...

Van egy ismerősöm, aki végig itta, bulizta az egész első főiskolai évet. Mindig csak a harmadik vizsgán ment át. Egész középsulit elhanyagolta, rossz tanuló volt. Mégis előzőhéten levizsgázott mindenből. EZ MEGTÖRTÉNHET?

Figyelt kérdés
csalás?protekció? ha igen,akkor miért hagyják magukat a főiskolai tanárok befolyásolni?????
2014. júl. 3. 07:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
A bél kidolgozásra azért volt szükség, mert dolgoztam is mellé (szakmában). Ha ezt nem tettem volna, akkor önmagában az egyetem azért nem valami kemény, és akkor egy főiskolát talán még melózva és bulizva is nevetve le lehet nyomni. Ez nem varázslat, és ha valaki multitaskinggal azt éri el amit te, akkor ne benne keresd a hibát. Egyébként pedig, ha annyival jobb vagy, akkor majd a munkaerőpiaci produktivitásodban kiütközik, és ráversz pár kört. Ha nem, akkor pedig nem tudom mire fel vagy úgy oda.
2014. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy két buli között nem ült le délután tanulni? :) Lehet lusta, de esze van. Amúgy meg miért nem kérdezed meg tőle?
2014. júl. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyanok is akadnak, akik csak lapozzák a könyvet és kitűnő tanulók, illetve olyanok is, akik éjjel nappal tanulnak mégis épphogy meg van nekik a jobb jegy. Tanulási módszeren is múlik. Lehet, hogy egy órát ül a tankönyv előtt, de legalább akkor előtte ül és tanulja, nem pedig mellette, és közben húszfelé járnak a gondolatai.
2014. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%

Ez csak szimplán irigység részedről. Tudod te mikor mit csinált az ismerősöd. Meg egy apróság nem arra kapja valaki a jegyet hogy mennyit szenvedett a könyv felett hanem vizsgán mit produkált...

Van akinek könnyen megy a tanulás..és laza..

El sem tudod képzelni hogy vannak tőled jobb eszű emberek akik erőlködés nélkül levizsgázhatnak....hanem rögtön csalásra gyanakodsz és vádaskodsz.

2014. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
41%
Csak az érdekesség kedvéért: jó régen volt, de ma is megtörténhetne. A győri KTMF-en történt. A tanár úr öt embert hívott be, mindnyájan húztunk kérdést, majd leültünk és kidolgoztuk. A ötös csapatban volt az évfolyam "bombázója" is, akinek a tanár láthatóan jelest akart adni. Az ötösért az un. kiegészítő kérdésnek az én egyik kérdésemet kapta, amit persze jól meg is válaszolt és ötöst is kapott. Amikor 20 perccel később én ugyanezt a kérdést érthető módon kiválóan kifejtettem, csak közepest kaptam, talál azért, mert hímnemű vagyok.(?) A hölgy az életben is sikeresebb volt, ő igazgató lett, én csak az osztályvezetőségig vittem. Ma már lassan megöregszünk, őt mindenki elhagyta, a törtetésre ráment a családi élete, egyedül él, nincs senkije. Ne higgyétek, hogy boldog vagyok ettől, mert a nejem legjobb barátnője, ezért időnként találkozunk, és látom, hogy egy boldogtalan ember. Mindezzel csak azt akarom igazolni, hogy a tanárok is csak emberből vannak, tele hibával, akárcsak mi, földi halandók.
2014. júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
78%

Szerintem ennek a kérdésnek semmi értelme, mivel az egész témához egyoldalúan tudsz hozzászólni, nem látod át az egészet, azt hogy az ismerősöd tanult- e és mennyit. Nem fogok én is a láthatatlanba beszélni és elméleteket gyártani arról, hogy biztos csalt. Egyszerűen leírom a saját történetem:) (hosszú lesz!)


Én olyan 2-es 3-as tanuló vagyok (főként 2-és) és hát mivel nem nagyon szoktam számolgatni az átlagom (ill. a tanárok se nagyon közlik épp ki hol tart) be csúszott, hogy év végére össze szedtem három tantárgyat amiből bukásra álltam. Na most nálunk ezt úgy kell elképzelni, hogy 2.0 alatt bukás. Amivel az a legnagyobb baj, hogy három fő tantárgy: matek, történelem, magyar. A tantárgyak sorrendje nem véletlen, ugyanis ebbe a sorrendben javítottam ki. Először is a matek. Matekból egyébként világ életemben hármasnál jobb sose voltam. Az átlagom is csak épp hogy 2.0 alatt volt de kellett írnom még két hármast hogy pont kijöjjön. Jött hát az igazság pillanata a nagy téma záró (kb 3 oldalas minimum lehetett). Hát igen, mondanom se kell mennyit készültem külön tanárral (amit ugye az osztály társak nem tudnak ergo a te ismerősödnek is lehetett aki felkészítette.) Tehát ott ülünk ki osztja a tz- t. Mehet. Letelt a 45 perc minden egyes másodpercet kihasználva végül én írtam az egyik legjobb tz-t. Négyes lett. Viszont hátra van még egy dolgozat ugye ami leronthat. Az egy könnyebb volt azt hármasra írtam így matek pipa. Történelem. Az egy érdekes vizsga volt ugyanis semmit nem készültem rá. Pontosabban semmit az utolsó napig. Ugyanis a vizsga előtti napon jutottam el oda, hogy "badszus tanulni kéne"! Délután leültem kidolgoztam a 10 tételt amit kellett majd 2-ig tanultam. Másnap suliba is egész nap tanultam majd jött a vizsga. Utolsó előtti voltam. Ijesztő volt látni osztálytársaim sírva jönnek ki, hogy egyes. Bemegyek magabiztosan, húzok tételt, leülök, dolgozom ki majd ülök felette néhány percet. Hívnak ki, én jövök. Kimegyek végig mondtam mindent a legjobb tudásom szerint majd a folyosón szoritok a kettesért. Jön ki a tanár, oda megyek megkérdezni hányas lett mire közli, hogy négyes. Nagyon örültem de ott volt bennem a magyar. A legnehezebb mind közül. Abból már nincs vizsga (illetve volt úgy 1 hónapja, egyes lett). Utolsó előtti héten kérdezem a tanárt, hogy lehet javítani: következő órára (3 nap múlva) feleljek az orosz romantikából. Gondoltam oké, nem lehet gond. Töriből kiindulva már biztosra vettem, hogy átmegyek, ezért szintén utolsó napra halaszottam a tanulást. Igen ám csak, hogy ő nem a töri tanár. Már pedig a történelem tanárunk is szigorú de a magyar mindenkin túl tett. Eltelik a határidő, jön a felelet. Előző nap írtam össze egy egy oldalas vázlatot azt tanultam egész nap. Hát igen, ő más tanár. Egyesre feleltem. Ott vége volt mindennek. Egész órán csak csöndben ültem. Következő órára azonban össze szedtem magam és megkérdeztem hogy lehetne javítani, bárhogy. Mire ő azt mondta utolsó órára az egész éves anyagból feleljek. Erre volt úgy egy hetem. Minden nap: tétel kidolgozás-tanulás, kidolgozás-tanulás. Facebook- ra se mentem fel sőt egész nap otthon voltam. Egy hét tanulás után kicsit megkönnyebbülve, tudatában annak, hogy mindent megtettem jött a felelet. Be csengettek. Kezdődik az óra. Kimegyek, minden gondolatom összegszedem. Tanárnak átnyújtottam a jegyzet füzetem. Egész órán feleltem. Óra végén nem mond semmit, megy ki utána megyek hogy hányas, nem döntötte el. Következő óra. Gyorsan eltelt majd szünetben megyek ki látom folyosó végén a tanárt. Gyorsan oda mentem, hogy hányas. Félre hívott és mondta, hogy átmentem.

Tehát nem kéne egyből gyanúsítgatni, anélkül hogy tudnád mit tett azért hogy sikerüljön, mert igenis fél nap alatt is akár meg lehet tanulni négyesre 10 tételt!

Szép napot:)

2014. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
64%
Kerdezo: anno az en ferjem se torte ossze magat sose a tanulassal, csajozott bulizott nemegyszer meghuztak megis megszerezte a diplomat is. nem kellett hozza protekcio annyit mindig tudott hogy atcsusszon. aztan kesobb jobb allasa lett mint annak az evfolyamtarsanak akik vegig guzulte az osszes evet. ilyen az elet.
2015. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!