Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Butának érzem magam a szakomho...

Butának érzem magam a szakomhoz. Tényleg az lehetek?

Figyelt kérdés

Most végeztem el a másodévet orvosin, de nem éppen a legfényesebb eredményekkel, közben azt látom, hogy sokan szinte megerőltetés nélkül viszik haza a jó jegyeket. Sokat tanulok, próbálok nem lemaradni az anyaggal, de valahogy mégsem megy úgy, ahogy szeretném. Tudom, hogy vannak még nálam is kevésbé "szerencsések" akik már az én jegyeimnek is örülnének, de ez nem vigasztal, csak még pluszba szégyenlem is magam, hogy nem örülök legalább annak, ami megvan. Ráadásul volt már arra is példa, hogy míg én komolyan tanultam egy vizsgára, más meg tanult egy fél napot, ő jó jegyet kapott, én meg örülhettem, hogy átmentem egyáltalán.

Nem szeretném ott hagyni a szakot, ezzel szeretnék foglalkozni, de félek, hogy ha elvégzem, rossz orvos lesz belőlem. De lehetséges, hogy tényleg buta vagyok hozzá?


2014. júl. 6. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Mi lenne, ha nem hasonlitgatnad magad masokhoz? Ennyi erovel ne tanulj semmit, mert mindig lesznek nalad jobbak. Magadhoz kepest hozd ki az egeszbol a maximumot.
2014. júl. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

pl. rossz a tanulási módszered

Az is lehet h tényleg ennyivel többet kell tanulnod mint a tőled jobb képességű évfolyamtársaidnak. (vagy csak mondják nem látod te azt h mennyit tanult a jegyért)

Akkor mi van..semmi azért van 2-es jegy ismert az már elégséges tudást takar szó szerint..akkor nem lenne ilyen jegy de akkor a 3-as lenne a legrosszabb..stb..

Ne foglalkozz ezzel csak szépen gyűjtsd a pipákat a Neptunba..az hogy mennyire leszel jó orvos még sok egyéb dolog függvénye..(kézügyesség, empátia..hidegvér, döntési képesség...vezetői képesség stb)

2014. júl. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó orvos leszel, mert kellően elhivatott és becsületes vagy.


Találtam múltkor egy idézetet:


"Én a lehetetlen megvalósításának gyönyörű kudarcai alapján rangsorolom embertársainkat."


A lényeg, hogy igyekezz, hogy mindent tegyél meg azért, ami iránt elköteleződtél.

2014. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
milyen a kreditindexed?
2014. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 atika7 válasza:
19%
100% ,az vagy,ez nemis kerdeses
2014. júl. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha bekerültél az orvosira, akkor az alapvető képességeid megvannak ahhoz, hogy elvégezd.

Az emberek nem egyformák. Valakinek könnyebben megy, valakinek nehezebben. Lehet, hogy neked kicsit több tanulás szükséges, de az még nem jelenti, azt, hogy rossz orvos leszel. Nem a summa cum laude diplomától lesz valaki jó orvos:)

2014. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. De egyébként az is lehetséges, hogy tényleg gond van a tanulási módszereddel. Hogy szoktál tanulni?
2014. júl. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A kreditindexem 3,3 lett most (egy kettesem lett, de az nagyon lehúzza), de nagyon vegyes, hogy melyik félévben milyen. Meg az a baj, hogy pont azok a tárgyak sikerülnek többnyire gyengébben, amik pl. a diplomaátlagba is számítani fognak.

Általában úgy tanulok, hogy először átrágom rendesen az egész anyagot, hogy megértsem, utána pedig igyekszem mindent úgy átismételni, hogy vizsgán el is tudjam mondani, mert hogy értem, az még édeskevés. Meg szeretek az anyag minden részébe legalább belenézni, hogy ha rendesen megtanulni nincs is időm, legalább tudjam miről van szó.

2014. júl. 6. 17:47
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha a vizsgán nyújtott teljesítményed veszed figyelembe, jogosak azok a jegyek, amiket kapsz?

És ha az össztudásod nézed az adott tárgyból, akkor reális a kapott osztályzat?


Gondolkodj el azon, hogy mi lehet a baj.

1. Mire a vizsgáig eljutsz, tényleg nem tudod rendesen az anyagot? Ez esetben a tanulási módszeren kell változtatni. Több ismétlés, jegyzetkészítés kulcsszavakkal, hangos tanulás stb. Ki kell tapasztalni.

2. A vizsgán leblokkolsz, és bár tudod az anyagot, nem tudod elmondani, mert nem jut eszedbe? Ez esetben esetleg kereshetnél tanulótársat, akinek felmondhatod az anyagot, hátha akkor kicsit kevésbé leszel stresszes.

3. Akármennyire is villantasz a vizsgán, a tanár nem ad jó jegyet? Ennek lehet az oka az, hogy nem vagy szimpi a tanárnak. Van olyan tanár, aki nem szereti, ha a tanuló úgy ül oda, hogy "na én szartam a spanyol viaszt, mindent tudok", valaki meg nem szereti, ha valaki nem elég határozott. Meg kell találni az arany középutat:)


Hol tanulsz egyébként? Hanyadéves vagy?

2014. júl. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja bocsánat, másodéves vagy, azt írtad:) Akkor az utolsó kérdés sztornó, de az továbbra is érdekel, hogy hol tanulsz.
2014. júl. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!