Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi gazdálkodás a...

Nemzetközi gazdálkodás a BME-n vagy a BGF-en javasoljátok, és milyen szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy erős diplomát, szaktudással. Egy BGF-es ismerősöm azt állítja, hogy a suli 3/4-e bulizásról szól. Én azért szeretném, hogy normális képzésben részesüljek, buli szerintem akárhol lehet.

Továbbá fontos, hogy sok nyelvet tanuljak, talán a legfontosabb, ezért viszont tartok a túlzott elmélet nyomásától.

Szerintetek?

Előre is köszi!



2014. júl. 7. 00:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
A BME GTK sem olyan nagyon nagyon erős, de még mindig jobb, mint a BGF. Igazság szerint a Corvinus lenne a legjobb.
2014. júl. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem is a BCE lenne a legszerencsésebb.
2014. júl. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A főiskola sosincs olyan jó, mint az egyetem, legyen az akármilyen főiskola, úgyhogy mindenképp egyetemet válassz, bárki bármit okoskodik majd utánam, ez így van.
2014. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A Corvinust nem emlitettem, mert elso helyen van egyertelmuen, csak valoszinuleg nem lesz eleg pontom. Valamelyikotok tanul a bme-n? En is efelé hajlok.
2014. júl. 7. 10:41
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Ha erős diplomát szeretnél, akkor miért beszélsz túlzott elméleti nyomásról, a diploma a hazai felsőoktatásban éppen attól lesz erős, hogy sok nehéz elméletet oktatnak és keményen kérik számon (pl. BME-n). Ha szaktudást akarsz, akkor meg miért egy meglehetősen általános szakra mész?


Ami pedig a bulizást illeti, az nagyon nem jelent semmit, hogy kik mennyit buliznak, jó persze van olyan komoly szak, ahol nagyon keveseknek van rá ideje, de gazdasági szakterületen mindenütt sok a bulizós arc, ami nem azt jelenti, hogy neked is kell, vagy hogy ha bulizol, akkor emellett ne vennéd komolyan a tanulmányaidat. A kettő nem zárja ki egymást.

2014. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ismerősöm jár a BME GTK-ra, műszaki menedzser szakra. Kell tanulniuk, de nem az a halálos tempó. A BME többi karával szemben pozitívum, hogy viszonylag kevés a helyzet, amikor csak azért is szívatva vannak a diákok.

Az ismerősöm viszonylag konzervatív, neki egy hónap után volt egy kis kiborulása, hogy minden csajjal csak a körömlakkokról meg a pasikról lehet beszélgetni, meg a bulizásról, magyarul sok a hisztis 3,14csa. Állítólag a fiúk sem nagyon különbek, a csajok, meg a buli, meg a gyúrás, meg a sport, etc. Nem tudom, ez mennyire reprezentatív, én másik karra járok. Ha te ebben a közegben nem szenvedsz annyira, esetleg élvezed is, akkor hajrá, a tanulástól meg lehet oldani, hogy ne vonja el az időt.


Szerintem jobban jársz a BME GTK-val, hiszen ha elvégzed a BSc-t, akkor utána mehetsz tovább MSc-re is (ha akarsz és tudsz). A főiskola = BSc képzés, miután elvégezted elkezdhetsz keresgélni MSc képzéseket, de pl. a BME-re en block jellemző, hogy a saját diákjait szereti jobban berakni a mesterképzésre.

2014. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%

Második vagyok, és az előttem szólók nem nagyon vannak képben a bolognai rendszerrel. Lényegében megszűntek a különbségek az egyetemek és a főiskolák között, ugyanis mind a BME-n, mind a BGF-en indítanak mesterképzéseket is.

A BGF-es mesterképzések listája: [link]

2014. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

kabcsi :

Nem szűntek meg a különbségek, csak a képzési rendszer lett egységesebb, ettől még ahhoz, hogy egy intézmény egyetemmé váljon, több követelménynek kell megfelelnie, és a hagyományosan főiskolaként működő intézmények most is gyakorlatorientáltabbak, az egyetemek elméletiesebbek. Ausztriában és Németországban is más az Universität és a Fachhochschule attól, hogy mindkettő ugyanúgy bachelor és master diplomákat is ad.

2014. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj kabcsi. Az egyetem akkor is jobb, mint a főiskola, eleve a név is jobban hangzik, hogy egyetem. És ez alap, hogy mindenütt többre becsülnek egy egyetemet, mint egy főiskolát. Amúgy szerintem a BGF-nek feleannyira sincs hírneve, mint a BME-nek, vagy BCE-nek.
2014. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Több közeli ismerősöm jár/járt erre a szakra BGF-en, így a tőlük hallottak alapján mondom el véleményemet. Az biztos, hogy a BGF-esek sokat buliznak. Ez gondolom annak is köszönhető, hogy nem sokat kell bejárni órákra. Én például az ELTE-re jártam és legalább dupla annyi időt, ha nem többet kellett a suliban töltenem. A zh hetek és a vizsgaidőszak azonban igenis nagyon kemény ezen a szakon! Sokat kell tanulni. A Corvinusnak csak neve van de egy vicc a BGF-hez képest. Ezt a munkaadók is egyre több helyen belátják. BME-ről nem tudok sajnos!
2014. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!