Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaváltás! Ti mit tennétek...

Iskolaváltás! Ti mit tennétek a helyemben? És a szüleimében? L/16,5

Figyelt kérdés
Várpalotai lány vagyok, ősszel töltöm be a 17-et. Jó nevű suliba járok, de valahogy mégis azt érzem, hogy nem az igazi... Már régóta fontolgattam a kéttannyelvűt, és egy barátom is elég tetszetős leírást adott róla (balatonalmádi suliról lenne szó). Az emelt olasz meg több tárgy angol nyelvű oktatása szinte ellehetetleníti, hogy a 11. osztályt ott folytathassam. Az olaszt 3 évi lemaradás után pláne lehetetlen lenne, ha most kezdeném viszont akár gyerekjáték is lehet (elég sok az angol jövevényszó, franciát 4 éve tanulok ami segíthet, van latin előképzettségem és közeli ismerősöm is, aki tudna segíteni). Úgy érzem, mindennél jobban akarom ezt a sulit, nem számít, ha többet kell utaznom, vagy ha emiatt 3 évvel később tudok csak leérettségizni. Két dolog nem hagy nyugodni: az esetleges átvétel menete és természetesen a szüleim reakciója. Ti mit tennétek, ha a gyereketek ilyen kéréssel állna elétek? (Egyébként jó tanuló vagyok, 4.85 az átlagom, énekelek, zongorázom, vívok, 3 nyelvet tanulok és nyáron is dolgozom, szóval ezt nem kifogásolhatják.)

2014. júl. 15. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt ne izgasd magad ezen, úgysem fognak átvenni előképzettség nélkül kéttannyelvűbe, másrészt pedig 3 évvel később érettségi? Hát, az kicsit durva, és ha majd ott leszel, ezt te is be fogod látni. Hacsak nem terrorizálnak napi szinten a mostani iskoládban, akkor maradj csak a fenekeden, és ne nehezítsd meg feleslegesen az életedet, csak azért, mert most ezt nagyon szeretnéd.
2014. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 czibles ***** válasza:

En nem birtam volna, ha 17 evesen 14 evesekkel kene egy osztalyba jarnom...

Arrol nem is beszelve, hogy szerintem nem is lehet teljesen elolrol kezdeni (esetleg estin). Lehetne, akkor is szerintem egy hatalmas rossz dontes lenne, amit nagyon megbannal a kesobbiekben.

2014. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A te életed, a te döntéseid. Szép céljaid vannak, a szüleid biztos támogatnak benne. Ha úgy érzed megtudod csinálni, és nagyon szeretnél odajárni, csak hajrá. :) Volt egy osztálytársam, aki 10.-ben jött át, és gyorsan megszokta, szintén jó eredménnyel érkezett átvették egy szó nélkül. Amúgy ez is kéttannyelvű, és rendes normál tantervű suliból jött. Most leszünk végzősek, hiába még csak két éve van itt olyan mintha velünk együtt kezdett volna.
2014. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld.
2014. júl. 18. 07:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Most már tedd le az érettségit jeles átlaggal.

Utána teljes erőbedobással tanuld tovább az angolt és franciát, és vedd fel hozzá az olaszt is.

Ha szerencsés alkat vagy a nyelvekhez, 20 évesen már soknyelvű leszel, és világot járhatsz. Valamint ha rám hallgatsz, nem hagyod abba, és megtanulsz még 2-3 nyelvet, idővel. Viszont MOST csak tedd le az érettségit.

2014. júl. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!