Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő, hogyha nem...

Mi a teendő, hogyha nem készül el a diákigazolványom?

Figyelt kérdés
Hatosztályos gimnáziumba járok, most 2 éve. Mivel iskolát váltottam, új diákigazolványt kellett igényelni. Ez meg is történt, felvették az okmányirodában az adatokat, fényképet csináltattunk, befizettük érte a pénzt még az új tanév kezdete előtt nyáron. Eltelt az első év és a diákom még mindig nem érkezett meg, ezért az iskolában kérdezősködtem. Azt mondták, elvesztek az adatok és még keresik. Nem én voltam az egyetlen ilyen diák, kaptunk egy igazolást és azt mondták ez gyakori eset. A második évben közölték, hogy újra meg kell csináltatni, ki kell fizetni az okmányirodában. Lehetséges ez? Mivel most váltanék iskolát ha nem hatosztályosba járnék, ezért jövőre már nem tudom felmutatni a régi diákom, magyarul nem tudok arra hivatkozni, hogy egy sima általános iskolába járok. Mit tegyek? Fizessük ki újra a diákomat, úgy hogy egyszer már megtettük? Azért ez nem kevés pénz...

2014. jún. 23. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell elégedni az ideiglenes diákkal, csak az persze

csak rövidebb ideig érvényes

2014. jún. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért az nincs rendjén, hogy beszedik a pénzt, aztán igazolvány meg sehol és csak azt mondják, hogy

hát igen, kérem ilyen gyakran előfordul. Akkor adják

a pénzt vissza

2014. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Ami a diákigazolvány-gyártás terén van, az katasztrofális, én iskolatitkárként küzdök vele. Olyan van, hogy újra kell NEK azonosítót kérni, azért viszont nem kell fizetni (ezelőtt sem az okmányirodában fizettél érte). Az iskola a régi igénylést tudja módosítani vagy törölni és a pénzt visszaigényelni. Az lehet, hogy a dolog gyorsabban rendeződik, ha újra befizeted, és egy teljesen új igénylést indítanak, de az előző árát akkor is vissza kell kapnod.
2014. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végülis megoldódni látszik a probléma.
2014. júl. 29. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!