Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Néhány vigasztaló szó?

Néhány vigasztaló szó?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve: 424 pontom van, turizmusra jelentkeztem, ahol 428 a ponthatár. Külföldi vagyok, így semmilyen versenyeredményemet nem fogadták el pluszpont gyanánt, hátrányos helyzetben pedig nem vagyok. 100%-os angol érettségim van és 92%-os töri, ami 192 pont(ez duplázva) + 40 pont nyelvvizsgára. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy 4 ponton múlik az egész, pedig rengeteget készültem az egészre.

Beküldtem mg egy ECDL diplomát is, amely "egyéb szakképesítések" néven feldolgozás alatt van, de nem hiszem, hogy kapnák érte pontot, mert sehol sem írja. Csak megpróbáltam, hátha. A ponthatárt pedig nem hiszem, hogy levinnék.


Valaki hasonló helyzetben még?



2014. júl. 17. 23:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Na igen, pont ezért igazságtalan a +40 pont a hátrányos helyzetűeknek. Magyarul lehet valaki bekerül csak mert hátrányos helyzetű, de kevesebbet írt mint te.


Rossz így a rendszer. Én inkább nagyobb ösztöndíjat adnék nekik.

2014. júl. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Én jogra jelentkeztem, 464 a ponthatár, nekem 462 van. Mivel duplázok, így lényegében 1% hiányzik..
2014. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csak ennyit tudok hozzátenni: örülnék ha nekem is 424 pontom lenne, de gondolom másodikként is megjelöltél valamit szóval ne búsúlj. Vagy rosszul gondolom? ECDl-re meg nem jár + pont ha jól tudom. :S Igen az a hátrányos helyzet dolog sz.r ahogy van de csak meg kell nézni a vezetést és kiderül miért jár jobban aki hátrányos helyzetű- bár ez már a politika része. A ponthatárt honnan tudod? Még nem hozták nyílvánosságra ha jól tudom. :D
2014. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Legalább nem csak én gondolom úgy, hogy igazságtalan hátrányos helyzetért pluszpontot adni. :) Mondjuk ez sem az én, sem a más helyzetén nem segít. Szerintem is inkább a képzés közben kellene valamennyivel támogatni őket, mert ez nem fair a többi jelentkezővel szemben, aki esetleg többet tud, de nincs plusz 40 pontja(ami = egy felsőfokú nyelvvizsgával!!!)


Kedves második, abszolút együttérzek. Gondolom benned is ott van az a "bogár", hogy jaj, csak azt az 1-2 kérdést kellett volna tudjam, és pont azt nem néztem át! És akkor ezen múlik, hogy több százezer/millió forintot kell kiperkálj a képzésért...


Mindenképp erre a szakra szerettem volna bejutni, ezért bánt nagyon a dolog. Az a helyzet, hogy az itteni rendszer nem kötelezi a matek érettségit, és nekem az nincs, annak hiányában pedig sok szak ugrott. De mindegy is... A hátrányos helyzetért járó 40 pont meg eszméletlen. Turizmuson előre meghatározott ponthatár van, innen tudom.

2014. júl. 17. 23:40
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
És a ponthatárokat honnan tudod? Tavalyit néztél? Előző válaszoló vagyok. :D
2014. júl. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
Ahha mostmár látom. Megtaláltam. De elvileg csak 24-én hozzák nyilvánosságra akkor ezek most milyen pontok? Mert értem, hogy annyi kell a bekerüléshez, de 24 a nyílvánosságra hozatal, nem? Köszi és bocs az offért az előbb már válaszóltam RENDESEN is. :D
2014. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Vannak előre meghatározott ponfhatárok pl gazdasági szakokon, jogon stb. Ha ezt nem éred el, egy intézménybe sem vesznek fel csak fizetősen. Meglehet, hogy ezeket le viszik,de mivel tavaly ez már megtörtént, nem valószìnű, hogy idén is ez a forgatókönyv lesz.
2014. júl. 18. 00:29
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

néhány vigasztaló szó: 439 pontom volt és meg sem jelöltem ezt a szakot :( pedig gazdasági szakon akartam tanulni..

annyit tudok mondani, hogy ne add fel!! én sem tudom mi lesz még, szerintem ott fogom hagyni a mostani egyetemet, és azt fogom tanulni ami érdekel! De ezért elmegyek és hátha megtetszik..Nem írtad, hogyvolt-e több jelölésed, de neked is ezt tanácsolom.

2014. júl. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
3.4.5. vagyok. 270 pontom lett. :D Köszi a lehetőséget! :D Bár remélem így is felvesznek mivel FOSZ-ra jelentkeztem, nektek is sok sikert. :D
2014. júl. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Azért érzitek igazságtalannak a hátrányos helyzetért járó pontot, mert nektek van szerencsétek nem hátrányos helyzetűnek lenni. Általában egy hátrányos helyzetűnek suli mellett el kell mennie dolgozni, hogy ne haljon éhen a család, amellett tanuljon, készüljön az érettségire, stb. Lehet, hogy ha nem foglalná el más kötelezettség, akkor sokkal jobbra megírta volna, és akkor nem is kellene neki a pluszpont. Persze azon lehet vitatkozni, hogy az a +40 pont sok-e, de az biztos, hogy jogosan jár a többletpont. Másfelől sok hátrányos helyzetűnek gyakorlatilag az az egyetlen kitörési lehetősége, hogy diplomát, utána pedig egy jól fizető és biztos állást szerez.


Ha már itt tartunk; hátrányos helyzetűként én jogtalannak tarthatnám a nyelvvizsgáért járó bónuszt, mivel nekem nincs 40.000+ forintom elmenni nyelvvizsgázni, vagy ha van, akkor azt esetlegesen a megélhetéstől kell elvonnom, ráadásul a pakliban az is benne van, hogy nem sikerül, és akkor csak kidobott pénz. Ebből az aspektusból szerintem sok (főként velem "egyszinten lévő") ember nekem adna igazat. Ez egy tipikus "mindenkinek igaza van, és mégsincs igaza senkinek" felállás.


Szóval mielőtt azt tárgyalnánk, hogy "csak ez meg az miatt" vesznek fel mást, próbáljuk meg magunkat kicsit beleképzelni más helyzetébe.


És hogy a kérdésre is válaszoljak:


Igen sajnálatos, sőt dühítő, hogy pár ponton múlik a felvételi. Nem tudom, hogy mennyibe kerül egy szemeszter a jelölt szakra, de azt is megcsinálhatod, hogy elmész fizetősre, lehúzol egy évet (saját zsebre), jól produkálsz, és akkor 1 év (ha esetleg halasztanál, akkor 2 félév) után átsorolhatnak államira.


Tehát fel a fejjel, kitartás, és sok sikert a tanulmányaidhoz! :)

2014. júl. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!