Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Néhány vigasztaló szó?

Néhány vigasztaló szó?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve: 424 pontom van, turizmusra jelentkeztem, ahol 428 a ponthatár. Külföldi vagyok, így semmilyen versenyeredményemet nem fogadták el pluszpont gyanánt, hátrányos helyzetben pedig nem vagyok. 100%-os angol érettségim van és 92%-os töri, ami 192 pont(ez duplázva) + 40 pont nyelvvizsgára. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy 4 ponton múlik az egész, pedig rengeteget készültem az egészre.

Beküldtem mg egy ECDL diplomát is, amely "egyéb szakképesítések" néven feldolgozás alatt van, de nem hiszem, hogy kapnák érte pontot, mert sehol sem írja. Csak megpróbáltam, hátha. A ponthatárt pedig nem hiszem, hogy levinnék.


Valaki hasonló helyzetben még?



2014. júl. 17. 23:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
én voltam a 439 pontos, ezt a pontot, hátrányos helyzettel értem el, és szégyen vagy sem, de még egy középfokú nyelvvizsgám sincs, akárhányszor összegyűjtöttem 15ezer forintot, nem volt szívem megtartani, mivel még 6 testvérem is van, ráadásul 1 kisbaba, 3 óvódás. Szerintem senki se irigyelje tőlem ezt a 40 pontot, sőt szerintem szerencsés az, aki nincs rászorulva.
2014. júl. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

azért ez a "hátrányos helyzet esetén dolgozni kell, hogy ne haljon éhen a család" elég ritka dolog. volt több hátrányos helyzetű osztálytársam annó, és nem mondtad volna meg róluk, hogy azok. másrészt meg az hogy lehet hogy több pontja lett volna, ha nincs hátrányos helyzetben megint nem érdekel senkit. a tudása kevesebb, és ez számít a felső oktatásban. a középiskolában kellett volna nekik vmi felzárkóztató vaggy nem tudom. de az hogy kap 40 pontot valaki, mert hátrányos helyzetű az nem válik a javára. ismerek nem egy olyan embert aki így került be aztán fél év után kirúgták (persze ellenpéldát is tudok mondani). nem támadom őket, csak szerintem rossz a rendszer.

az ilyen 1-5 pontos lemaradások meg a szerencsén múltak. majd jövőre megpróbáljátok, addig próbáljátok a lehető leghasznosabban eltölteni az időt.

2014. júl. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%

Talán jövőre sikerül

Esetleg érettségizz még egyzsre, hátha tudsz még vaalmelyik tárgyból javítani

2014. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
44%
jav. még egyszer
2014. júl. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%

nyelvvizsgáért nem adnék plusz pontot, mert az iskola nem készít fel rá és nem mindenkinek van pénze erre a célra..

mivel 1 nyelvből kötelező az érettségi, ezért ennek az eredmény kellene, hogy mérvadó legyen.

én egyébként az emelt érettségi plusz 50 ponton kívül senkinek, semmilyen jogcímen nem adnék plusz pontot

2014. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

Látszik hogy a fiatalkori önzőség beszél belőletek.

Aki normál helyzetben él egészen más esélyei vannak, egyetlen iskolai felkészítő sem lehet megoldás, ennek kompenzálására egyetlen megoldás a plusz pont. igaz még a fiatalok nem tapasztalták meg a világot, és hisznek abban hogy a világon igazságos versenyben veszik fel őket tudás alapján.Az hogy egy hátrányos helyzetű lemaradása már bölcsis korban elkezdődik. Az hogy ezt iskolában észre sem veszed nem jelent semmit..igenis járjon neki is az esély, semmilyen más módon nem lehet ezt kompenzálni. akinek jó háttere van nem 40-ponttal tud jobban teljesíteni..

NYV meg egy plusz teljesítmény..miért ne érne többet ha valaki többet letett az asztalra.az egy dolog hogy valakinek erre nincs pénze..de már plusszal meg ez jár jobban..szóval a tv alkotók sokkal igazságosabban mint ti fiatalok akik háborogtok..ez jól van..

2014. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%
Igen, belegondolva van akinek jár a 40 pont azért, mert hátrányos helyzetű. Nincs is ezzel gond csak sokan a cigányokra gondolnak bár azok a lopós, erkölcstelen cigányok nem jelentkeznek felsőoktatásra. Azonban a 40 pont a nyelvvizsgáért is megfelelő mert elég nehéz megcsinálni és ez a pénz dolog szubjektív. Elhiszem, hogy ha egy hátrányos helyzetűnek van 40-50 ezer ft-ja akkor nem nyelvvizsgára fogja költeni. Ez teljesen szubjektív, én is elvárnám, hogy megkapjam a 40 plussz pontot azonban a másik oldalról elég ellenszenves dolognak tűnik. Ennyit erről!
2014. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hát így ennyi hozzászólás láttán tényleg elég nehéz igazságosan döntést hozni és helytálló véleményt alkotni.
2014. júl. 18. 20:30
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne csüggedj. Én Fsz-en voltam, mert úgy terveztem elvégzem aztán ez plusz pont BScre. Meg is lett volna már a pontom, nyelvvizsgát is szereztem, dolgoztam. Na igen, aztán jött ez a szabályozás h 460 alatt nem juthatsz be. Köszi szépen :'D Fizetősre pedig semmiképpen sem tudnék menni.


Hátrányos helyzetűekről meg annyit, hogy nem mindig jogos a 40 pont. Én amikor felvételiztem volt olyan osztálytársam aki sokkal jobban él mint én, megkapta a 40 pontját. Az az igazságtalan, hogy a hátrányos helyzetet sem tudják igazságosan megállapítani.

Egyébként ők is tudnak nyelvvizsgát szerezni, angol emelt érettségi pl. A suli kifizeti helyette az érettségi vizsgadíját, szóval ingyen van. Pontszámnál nem kap mind a kettőre pontot de legalább van nyelvvizsgája is.

2014. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!