Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok, miért volt...

Mit gondoltok, miért volt ilyen jóindulatú velem a tanárom?

Figyelt kérdés

Matekból egész évben hullámzóan teljesítettem. Főként hármasaim voltak, de voltak azért négyeseim és ötöseim, és ezek mellett négy kettesem. A témazáróim közül az egyik kettes, másik kettő nagy jóindulattal hármas, mindkettőnél rezgett a léc. Az utolsó témazáróm viszont négyes lett.

Szóval 3,31re álltam az utolsó héten. A tanár úr közölte, hogy elnéz nekem mindkét félévben egy-egy kettest (amúgy mindenkinek megadta ezt a kedvezményt), elnézi, hogy egyszer nem volt házim (nem számít érte egyest), majd szétbontja az átlagom, és félévenként nézi őket. Mivel a második félév így számítva 3,46, ezért az utolsó előtti nap írhatok javítót. Megírtam, adott rá egy négyest, beírta dupla szorzóval, és így kijött az második félévre egy jegyet elnézve 3,53as átlag. Megadta a négyest év végére.

Szóval a kérdésem, miért volt ennyire jóindulatú? Nem vagyok seggny..ló, nincs köztünk rokoni, ismerősi kapcsolat. Azért az éves teljesítményem nem egy világbajnok. Bár azért a tanár úr mércéje magasan van.

Vannak még ilyen jóindulatú emberek a mai világban?



2014. júl. 18. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi infóból kb. BÁRMI lehet. Biztosan értékelte, hogy az óráin normálisan viselkedsz, talán még látja is, hogy érdekel a dolog, jórészt megírtad a leckét, és azok jók is lettek, de az is lehet, hogy egyszerűen aznap jókedvében találtad. Esetleg az is lehet, hogy most az utolsó 2 évben vagy, ilyenkor beszámolnak már az év végi jegyek is a továbbtanulásba. Az is lehet, hogy ezzel csak motiválni akart, hogy még jobban érdekeljen a matek. Az is eléképzelhető, hogy szimpatikus vagy neki (persze nem "úgy", és a szimpátiához sem kell feltétlenül nyalnod, sőt, lehet, hogy pont azt veszi jó néven, hogy a jobb jegyért nem könyörögtél neki, hanem javítani akartál).


Szóval BÁRMI lehet.

2014. júl. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"(amúgy mindenkinek megadta ezt a kedvezményt),"


Így motiválja a diákokat a tanulásra. Sikerélménnyel Ösztönöz.

2014. júl. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt vannak jófej tanárok, másrészt pedig minden tanárnak és iskolának az az érdeke, hogy a tanulók átlaga minél jobb legyen, s így az ő értékelésük is.
2014. júl. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy még csak első éves vagyok. Az órákon tényleg egy szót nem szóltam, a házikat normálisan megcsináltam, órán is rendesen, és többnyire eredményesen dolgoztam, úgy érzem.
2014. júl. 18. 00:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Pff.. ha nagyon akarta volna, meg az 5ost is megadja..
2014. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!