Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti inkább vesztek fel diákhite...

Ti inkább vesztek fel diákhitel vagy éltek azzal a lehetőséggel, hogy a szüleitek tudnak támogatni és ha majd dolgoztok, akkor segítitek őket anyagilag?

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem muszáj felvennem mindkettőt. A simának a maximális összegét, havi felosztásban, de 2. évtől már nem hiszem.
2014. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És azért, mert nem tudnak támogatni.
2014. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én egyikkel se élek mert

1 államilag támogatottra vettek fel

2 nem akarom nyugdijasan is a hitelt fizetni (egyáltalán nem biztos hogy tudja majd az ember fozetni vissza és akkor szopta a harcidákót)

3 a családom elég szegény...

2014. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia Mandulavirág!


Én felvettem, mert költségtérítéses képzésen kezdtem. Amikor átvettek államira, továbbra is igényeltem, mert a laptop hiánya szakdolgozatírás előtt kissé megnehezítette a helyzetemet. A többi pénzt félreraktam.


A családom nincs olyan anyagi helyzetben, hogy ennyi összeggel tudjon támogatni, de ha lenne, sem szívesen kérnék tőlük pénzt. Ha egy százalékkal jobb érettségit írok, felvesznek államira alapból, ezt én rontottam el, úgy éreztem, nekem kell "szívni" miatta, nem pedig a családomnak. Én hoztam egy döntést, hogy így is beiratkozom, és ezért vállalom a felelősséget. Nagyon drámaian írtam le, de tényleg, utálok pénzt kérni ismerősöktől, főleg, ha nem is tudom előre, hogy jó ötlet lesz, maradjon inkább ez az én problémám.

2014. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyukám nem akarta,hogy diákhitelt vegyek fel,annyira meg nem lettek jó eredményeim, hogy államilag támogatottra bekerüljek. Szerencsére a szüleim tudnak segíteni
2014. júl. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is felveszem, havi 50ezer.-


de csak az első évben "szeretném".. sajnos ha nem venném fel, nem tudnék főiskolára menni.. és ez tényleg egy rohadt nagy csapda.. de legalább megvan az a lehetőség ezáltal, hogy tanulhassak, és elérhessem hogy az legyek aki lenni akarok.. ha nem lenne diákhitel, akkor nem tudnék továbbtanulni.. :// szar helyzet..

2014. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor én is:

én felvettem, bár a szüleim tudnak támogatni, nem sokkal, viszont csak a DH vagy csak a szüleim támogatása nem lenne elég. Az ösztöndíjjal sem tudtam kiegészíteni, mert a szociális ösztöndíjat amikor elnyertem csak 6000 volt havonta és a tanulmányi se sokkal több. Most, hogy elnyertem a köztársaságit, fagyasztom a DH-t, meg jövőre közelebb tanulok a szülővársomhoz, így nem kell költenem kolira, meg egyebekre.

2014. júl. 24. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!