Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira járók/Egészségügyis...

Orvosira járók/Egészségügyis egyetemisták! Melyiket éri meg jobban csinálni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném hogy okj-s ápolóképzésben veszek részt. 1 évem már lement igy őssztől kezdem a 2-.dik évem .(Tehát 2016 nyarárra végzek ezzel a képzéssel) Ezt be szeretném fejezni mielött az egyetemre jelentkeznék már csak azért is mert ha nem jön össze az egyetem akkor legalább már van egy szakmám. Az év közben pedig jött egy érzés hogy hé próbáld meg az orvosit semmit se veszithetsz ! Észre is vettem magamon egy efféle változást hogy jobban érdekel pl a belgyógyászat ,gyógyszertan,anatómia mint a többieket illetve hogy a szabadidömben is az anatómia könyvet bújom. Régebben a kémiát is utáltam most a napokban a régi könyvet is előszeretettel tanulmányoztam.


Viszont ami nágy bajom van az orvosival az hogy 6 év és 6 év után még plusz éveket kell járni hogy meglegyen a szakod.Ápolóként viszont ha ezt a 6 évet veszem : 2 évet ha maradnék a vidéki kórházba lenne bőven elégg rutinom hogy kimenjek külföldre meg ez a két év alatt a nyelvvizsgát is letudnám tenni



2014. júl. 25. 12:42
 1/10 A kérdező kommentje:

Németországba vagy Ausztriába terveznék dolgozni menni. Ahogy nézegetem a hirdetéseket 2000 és 2500 között keresnék plusz van amelyik nővérszállót is állja a fizetés mellet. Persze tudom meg is kell élni , meg úgy is vennék ezt azt amazt. De éves szinten majdnem 6 milláról beszélünk. Arról nem is beszélve hogy odakint aki tudja mindenki veszi fel a hitelt mert 1-2%os visszafizetésü szemben az itthoni 6-7-8% -al.


Ez lenne az egyik alternativám. A másik a diplomás ápoló vagy dietetikus ugyanis mindkettő közel áll hozzám. Meg ugye ezt az orvosival ellentétben lehet levelezőn csinálni. A diplomás ápoló-t pl egy apródos hirdetésben 4 ezer euróra irják a fizetését. Gondolom a dietetikus is hasonló. Ezek 4 éves képzések mesterszakukkal együtt 6 év és itt megvan a konkrét végzettség és a mesterdiplomát is lehet levelezőn végezni.


Tehát a legnagyobb kérdés, szerintettek a pénz vagy a megbecsült orvosi cim. Várom válaszaitokat !

2014. júl. 25. 12:44
 2/10 A kérdező kommentje:

Tehát ha kérhetnélek titeket pro és kontra érveket mondjatok az orvoyi mellet/ ellen és ugyan igy az ápoló,diplomás ápoló/dieteikus mellet /ellen


Elnézést ha hosszúra sikeredett de ennél rövidebben nem tudtam megfogalmazni

2014. júl. 25. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:
A megbecsült orvosi címmel pénz is jár, nem is kevés, viszont 6 év elvégezni (jó esetben). Emellett be is kell kerülni, a pontod meglenne hozzá?
2014. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem inkább menj el diplomás ápolónak,néhány tárgyadat elfogadják majd ( anatómiát,élettant nem :) !
2014. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Menj diplomás ápolónak, legalább megtapasztalod, mennyivel több tudást tudsz magadba szívni az OKJ után. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt. És hidd el, a tudás vágyad itt is kitudod majd elégíteni.
2014. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem semmiképpen se az alapján döntsd el amit itt olvasol, az ápolókat nagyon lenézik mindenhol, pedig nagyon fontos a munkájuk: folyamatosan a beteggel kapcsolatban lenni és rohanni amint baj van, mindig mindent először egy ápoló vesz észre és intéz el. Orvosnak lenni pedig a tisztelet és a pénz miatt jobban megéri. Szerintem jelentkezz orvosira és az ápolói képzésre is, ha felvesznek orvosira, akkor érdemes elvégezni, ha pedig nem akkor még mindig ott a mentőkötél és elmehetsz ápolónak. Viszont mindenképpen végezz el egy egyetemet, megéri. :)
2014. aug. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok, csak én harmadéves diplomás ápoló hallgató vagyok egyetemen. Bár nálam több az ellenérv: elfogynának az államilag támogatott éveim, így perkálhatnám a milliókat, plusz orvosi mellett nem hiszem, hogy tudnék dolgozni, így élhetnék továbbra a szüleim nyakán... De nagy a csábítás, mert beleszerettem én is a belgyógyászatba, neurológiába, no. 1. nálam a sebészet.


Te hogy döntöttél, vagy még gondolkozol?

2014. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, valamelyikre

fölvettek ?

2019. jan. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor a gyak.

ápolóra jártál

2019. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha két év
2019. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!