Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan készüljek emelt kémia,...

Hogyan készüljek emelt kémia, illetve biológia érettségire?

Figyelt kérdés

A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karára készülök, ez lesz az utolsó évem gimnáziumban tehát igencsak sürget az idő!


Akik ilyen területen folytatták tovább tanulmányaikat...


Hogyan készültetek emelt biosz/kémia érettségire? Mik azok a könyvek amelyekből érdemes készülni?



2014. júl. 25. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőre mozaikos könyvből érdemes készülni. Biosz ugyebár a Biológia 10, 11, 12, kémia pedig Kémia 11-12 és Kémia 10.

Az elméleti háttért ezekből érdemes megtanulni. Gyakorlásként pedig korábbi évek feladatai az oktatas.hu-ról, minden mennyiségben. Először csak közép szint, utána emelt is. A végére az idegen nyelvűek magyar fordítását, úgy tudom, azok a legnehezebbek.


Érdemes minden témakört tankönyv szerint a füzetbe kidolgozni, ha nem értesz valamit, uccu, interneten utánanézel, bővíted az ismereteidet.


Kissé azonban meglepő, hogy már a második ilyen kérdésre kell válaszolnom. Nálatok nincs az iskolában fakultáció?

2014. júl. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kémia számolós feladatok gyakorlásához az Ötösöm lesz kémiából nagyon javaslott, a legjobb gyakorlás.
2014. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fogalmazzunk úgy hogy tanárfüggő mennyire jó/hasznos az a fakultáció! A biológiával nincs gond azt csak pluszként kérdeztem, de a kémia. . .

Egyébként köszönöm! :)

2014. júl. 25. 23:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát akkor kémia mindenképpen a mozaikos könyvek + ötösöm lesz. Ez a kombó így elég jó, én is így tanultam :D

Esetleg mellé veheted az Ennyit kell(ene) tudnod kémiából c. könyvet, az se rossz.

Az elvégzendő kísérleteket próbáld megszerezni DVD-n.

2014. júl. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kémiából a Villányi féle nagykönyv se rossz (nem jut eszembe a neve, ilyen nagy és szürke), a Mozaikot nem szerettem soha. Egyébként lehet érdemes lenne kémiából tanárhoz járni. Az egy nagy könnyebbség.
2014. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ötösöm lesz kémiából c. könyv alapdarab. Az elmélethez én is a Villányi féle könyvekből tanultam(Kémia a kétszintű érettségire a címe), de sok jót hallottam a Mozaikos könyvekről is.

Amúgy sajnos rá fogsz jönni, hogy az elmélet önszorgalomból megoldható, viszont a számításoknál nagyon jól jön egy magántanár. Hidd el egy jó tanár nagyon sokat segíthet.

Év vége fele, amikor már mindent tudsz, akkor ajánlom, hogy csináld meg az elmúlt 3-4 év érettségi feladatlapjait. Ez igazából a legjobb gyakorlás, meg ráérzel a feladattípusokra, mennyi időre van szükséged stb.

2014. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettetek! :)
2014. júl. 27. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!