Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek melyek a kötelező...

Nektek melyek a kötelező olvasmányok? 9. osztály

Figyelt kérdés

Hivatalosan már tizedikes vagyok, de mivel NYEK-es voltam, így csak most fogom venni a rendes "gólyás" anyagot.

A nyárra 6 kötelezőt kaptam (Antigoné,Rómeó és Júlia,Odüsszeia,Iliász,Szigeti veszedelem és Tartuffe).

A könyvtárosok és itthon is azt mondják, hogy ez rengeteg és nem létezik, hogy nekem ennyit feladtak. Nekem nincs problémám velük, eddig tetszenek. Nektek is ennyit adtak fel?



2014. aug. 1. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Iliász és Tartuffe nem, de +Dante Isteni színjátéka

Érdemes az Antigonét, a R és J-t jól kidolgozni is, mert érettségi tételek szoktak lenni

2014. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk nincsen úgy konkrétan kötelező. Nem adtak fel semmit. A Szigeti veszedelem és a Tartuffe kivételével mindet vettük az évben mint tananyag. Az Antigonét elolvastuk év közben, igen, erre emlékszem. A Rómeó és Júliát csak filmen néztük és részleteket olvastunk. Az Odüsszeiát és az Iliász szintén csak a szöveggyüjteményből, részleteket olvastunk.
2014. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Ja, igen és az Isteni színjátékról is csak tanultunk.

2014. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A teljes Odüsszeia meg Iliász kötelező? Meg a Szigeti veszedelem is?
2014. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak a Szigeti veszedelemből elég a rövidített változat. (200+)
2014. aug. 2. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak azért kérdeztem, mert én is magyartanár vagyok, és nekem eszembe nem jutna feladni. Irreálisan nehezek ebben a korban. De ha tetszenek, az nagyon jó. :)
2014. aug. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én hatosztályosba járok és végtelenül boldog vagyok az idei 9 db-al, mert tavaly kb. 20 volt...

Nekem idén: Dekameron ( 5 novella), Hamlet, Szigeti veszedelem, Törökországi levelek (10), Tartuffe, Candide, Gulliver utazásai, Faust (I.), Fanni hagyományai.

Tavaly gázabb volt :D

14L

2014. aug. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!