Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsőéves hallgató vagyok,...

Elsőéves hallgató vagyok, tudnátok néhány dologban segíteni?

Figyelt kérdés

Először is a diákigazolvánnyal kapcsolatosan lenne két kérdésem:

1. Megcsináltattuk a NEK adatlapot,viszont mi majd csak a beiratkozáskor megyünk le Szegedre (Pest megyében élünk édesanyámmal) így még nem indult el a folyamat. Ebben az esetben a beiratkozáskor fogok majd kapni ideiglenes igazolást az utazáshoz,amíg nem készül el a kártya?


2. Valóban 90%-os kedvezménnyel lehet utazni az egyetemi diákigazolvánnyal,vagy "csak" 50%-os kedvezményre jogosít fel?

Ezt itt olvastam:

[link]


A másik kérdésem az lenne,hogy a MODULO-ban kitöltött általános szociális helyzetfelmérő adatlapom elbírálásra került és 200 megszerezhető pontból 133 pontot kaptam. Ezzel bejuthatok a kollégiumba és kaphatok majd ingyenes városi tanulóbérletet?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. aug. 12. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Rögtön beiratkozáskor sem fogsz tudni ideiglenest kérni, mert kell pár nap, hogy ETR-ben is aktív legyen a státuszod.

50%-ra jogosít fel.


Annyival kaphatsz kolit, de nem mindegy melyikbe jelentkeztél. Valahova könnyebb, valahova nehezebb bekerülni. De ennyivel bérletet fogsz kapni.

2014. aug. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De hát oda van írva: jegyre bármilyen viszonylatban 50% kedvezmény, bérletre suli és lakhely között 90% kedvezmény :D
2014. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nem értem..tudok olvasni,sőt értelmezni is azt amit elolvastam, de ha egyszer nem vagyok biztos benne és senki sem segít nekem,-eddig is mindenre egyedül jöttem rá-,akkor miért kell kinevetni az embert? Csupán nem voltam abban biztos,hogy Szeged és a lakhelyem között valóban adnak-e 90%-ot. Ezért kérdeztem meg...
2014. aug. 12. 09:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért tettem ki a smileyt, hogy ne tűnjön lecseszősnek a mondatom. Így viszont meg kinevetősnek értelmezted... bocsi :/
2014. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Semmi baj,én kérek elnézést,csak bal lábbal keltem fel ma! Nem akartam leharapni a fejed! Köszönöm még egyszer a segítséget! :)
2014. aug. 12. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!