Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközép vagy gimnázium?

Szakközép vagy gimnázium?

Figyelt kérdés
Informatikát szeretnék majd tanulni. Még nem tudom hová jelentkezzek, egy informatikai szakközépbe, vagy egy gimibe informatika tagozatra? Mindkettőben 9. osztálytól kezdve emelt számúak az infó órák. Gondolom a gimi elméletibb, a szakközép gyakorlatiasabb. Szerintetek hova érdemesebb menni, ti mit mondtok?
2014. aug. 17. 18:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Szinte teljesen mindegy,ha komolyan gondolod. Én pl olyan szakközépbe jártam,ami (mint utólag kiderült) nagyon nem nyerte el a tetszésem. Legalábbis a szakmai része,mert amúgy pl a matekot kifejezetten élveztem,bár ezt rajtam kívül kevesen mondhatták el,mert mindig szivatta az embereket,de engem nem nagyon tudott,mert értettem mindent. Azóta elvégeztem egy bsc-t teljesen más szakon,mint amit ott tanítottak (azt hozzáteszem még,hogy ttk-n). Szóval ilyen szempontból teljesen mindegy,de sokan a gimikre esküsznek. Győrben pl a jedlikben kifejezetten informatikát tanítanak,meg elég jó suli ahogy hallom. Ha a környéken laksz,akkor azt próbáld meg.
2014. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!