Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok ajánlani igazán jó...

Tudnátok ajánlani igazán jó egyetemet itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 21:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül bármelyikre mehetsz, csak attól függ melyik-melyik szakterületen legjobb vagy jó színvonalú.

BCE Budapesti Corvinus Egyetem

NKE Nemzeti Közszolgálati Egyetem

NYME Nyugat-magyarországi Egyetem

OE Óbudai Egyetem

BME Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem PE Pannon Egyetem

DE Debreceni Egyetem

PTE Pécsi Tudományegyetem

SE Semmelweis Egyetem

SZTE Szegedi Tudományegyetem

ELTE Eötvös Loránd Tudományegyetem

SZE Széchenyi István Egyetem

SZIE Szent István Egyetem

KE Kaposvári Egyetem

ME Miskolci Egyetem

MKE Magyar Képzőművészeti Egyetem

2014. aug. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Tízes: szerintem nincs ellentmondás abban, hogy aki elhivatott, az tanul, és nem delíriumban tölti a napjait.


Továbbá ha valami érdekli, akkor megnézi, hogy van-e rá kereslet, vagy a diplomás McDonalds dolgozók körét növelné csak. És utána szidja az országot, amiért nincs munka.

2014. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
Én azért megnéznélek, hogy mennyire lennél elhivatott egy olyan szakon amit lehet, hogy utálsz és csak a pénz miatt jársz oda. (Milyen szakon is vagy?)
2014. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

szerintem nem érdemes úgy pályát választani, hogy mire van kereslet. ne az ember 18 éves korában aktuális kereslet határozza meg a teljes életét, hanem az ösztönei, az érdeklődése, az elhivatottsága.

a kereslet, a világ folyton változik, és nekünk is változni, alakulni kell benne. ha valaki a számára megfelelő foglalkozást választotta, amit szenvedélyesen szeret, és amiben akar is folyamatosan fejlődni, akkor meg fogja találni vagy éppen teremteni a helyét a változó kereslet mellett.

szerintem a mcdonaldsban pont azok a diplomások dolgoznak, akik a szülők nyomására tanultak számvitelt, meg azok a munkanélküliek esetleg, akik mondjuk az x évvel ezelőtti hatalmas jogászkeresleten felbuzdulva tanultak jogot.

2014. aug. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nemrég hallgattam meg és kérdező talán neked is sugall 1-2 dolgot a videó. https://www.youtube.com/watch?v=fC67YuwzKkQ&list=UUnVaboLLFX..
2014. aug. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem gondoltam volna hogy ennyien írtok ennyi idő alatt. :) Ja és amúgy külföldön szeretnék elhelyezkedni. :)
2014. aug. 18. 23:48
 17/18 anonim ***** válasza:
73%
Az országban van 6 egyetem, ami elnyerte a kutatóegyetemi címet, ez az a 6 intézmény, ahová érdemes menni, az összes többi egyetem és főiskola vagy olyan hely, ahol nem az értelmiség gyülekezik vagy egy hül*eképző. Ezen a 6 egyetem közül is csak 3 kapott kiváló címet, sorrendben a legjobb magyar egyetemek: ELTE, SZTE, DE (ezek a kiváló kutatóegyetemek) aztán a BME, SOTE, PTE (ezek csak simán kutatóegyetemek). Ez megegyezik a külföldi sorrendekkel is, a külföldi rangsorok is az ELTE-t és az SZTE-t helyezik a legjobb magyar egyetemek élére. Én az ELTE-n végeztem, de 5 évig pl Corvinusosokkal laktam, na az pl egyetem, de nem a jobbak közül, borzalmas mennyire nem kell tanulniuk és milyen könnyen elvégezhető az az egyetem! (közgázosok)
2014. aug. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
#14/17 Teljesen igazad van.
2014. aug. 19. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!