Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diszkalkuliás vagyok, megbukta...

Diszkalkuliás vagyok, megbuktam matekból. Most már fel kell tennem a kérdést mert már egyre elkeseredettebb vagyok. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
A dolog az,hogy most volt 22.-én a pótvizsga.A matektanárom tudja,hogy ez van.Az írásbeli nem sikerült és azt mondta,hogy csalódott bennem és hogy nem tudja mennyit tanultam.A szóbeli pótvizsga az hétfőn lesz és akármennyire tanulom a matekot vagy elfelejtem vagy nem tudom megtanulni.A családom segít a tanulásban,de egyszerűen nem tudom az egészet.Egyszer már megbuktam,de többször már nem szeretnék...Ötlet ?
2014. aug. 23. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Most mire vársz ötletet? Ha volt szakértői vélemény, mely kimondta a diszkalkulitát, kellett volna tartalmaznia javaslatot, hogyan tovább. Egyébként lehetőleg el kell kerülni a felmentést, és meg kell tanulni máshogy közelítei a matekhoz, mert Te is meg tudod tanulni, csak máshogy kellene.
2014. aug. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen minden megvolt,csak elkéstünk mert március 31 volt a határidő.A felmentés pedig attól lenne jobb,hogy nem jegyre menne,ezáltal nem szoronganék annyira.Én meg akarom tanulni a matekot,de ez így nem megy.
2014. aug. 23. 15:08
 3/17 A kérdező kommentje:
És hogy mire várok ötletet ? Mit lehetne ilyenkor tenni ? Ha megbukok az egész életemre kihatna ez.
2014. aug. 23. 15:09
 4/17 anonim ***** válasza:
ÉS most mihez vársz tanácsot? Milyen anyagról van szó nagyjából?
2014. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Jó, akkor írd le, miket kell átnézned, mi okoz különösen nehézséget.
2014. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Négyzetgyökvonás azonosságai,kombinatorika,HASONLÓSÁG,TRIGONOMETRIA.
2014. aug. 23. 15:14
 7/17 A kérdező kommentje:
Amik úgy mennek azt nem írtam le,kivéve a négyzetgyökvonást,azt meg tudtam tanulni csak elfelejtem hiába tanulom,de a kombinatorika ahhoz hozzá sem tudtam kezdeni.Most trigonometriázok,hátha sikerül,csak azzal van a gond,hogy nem tudom megkülönböztetni és használni a sinust,cosinust,tangenst,cotangenst,pedig tudom,hogy melyik melyik.
2014. aug. 23. 15:16
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy a problémának semmi köze a diszkalkuliához: nem kétségbe vonom, hogy diszkalkuliás lennél, de a felsoroltak még nekem is gondot okoztam, pedig én kifejezetten jó voltam matekból. Egész egyszerűen nehéz memorizálni képleteket, de akkor valószínűleg nem úgy kellene.

Javaslom, hogy képleteket nagyban írd fel lapokra, akár kiszinezve is. Használd a tankönyv ábráit ehhez, és a tanultakat minél több példán próbáld el. DE ne csak memorizálni próbáld, olvasd el a magyarázatot, és próbáld meg megérteni. Akár jegyzetelj is közben, csinálj ábrákat, melyek segítik számodra azt, hogy jobban szemléltesd magad számára a magyarázatot.

Ha mozaikos könyved van, itt regisztrálva kapsz plusz anyagot: [link]


Egyébként könnyen lehet, hogy elnéző lesz veled tanár, de ehhez próbálj bizonyítani.

2014. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2014. aug. 23. 15:46
 10/17 A kérdező kommentje:
A linket is köszönöm.És megpróbálom úgy megtanulni.
2014. aug. 23. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!