Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Solymári Fészek Waldorf...

Solymári Fészek Waldorf Iskoláról vélemények?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről az iskoláról? Esetleg aki oda jár, tudna írni pár sort, hogy mit gondol róla?

2014. aug. 24. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Úgy általában a Waldorfról az a véleményem h pénzlehúzás.

Asszem havi 30 E-t kérnek amikor én voltam asszem még csak 15 volt de hát kell a pénz.


Az átadott tudás amit ott kapsz SEMMIT NEM ÉR.

Ha elmész egy államiba sokkal értelmesebb ember lesz belőled és még pénzbe se kerül.

A Waldorfba bekerülő emberek 80%-árol meg csak annyit h olyan embereket vesznek fel akiket minden más suli kirúgott v nagyon buta és máshova nem vették fel.


Kiváló hely a szadistáknak, pszichopatáknak, és ribiknek.

Lévén egész nap csak verekednek ha meg nem azt csinálják akkor a fő téma a SZEX SZEXEL.


De láttam rablást is meg amikor az osztálytermet szó szerint szét verték.

Én ugyan BP-re jártam de a helyedben messze elkerülném ezt az intézményt.

2014. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pénzlehúzás, és borzasztóan gyenge a waldorf oktatás.
2014. aug. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Solymári vagyok, bár én a másik általános iskolába jártam, de ismertem waldorfosokat. Ők szeretik a sulit, de hidd el, nem jó. Első osztályban konkrétan semmit nem tanulnak csak játszanak stb. nem éri meg.
2014. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem oda megyek. :)
2014. aug. 30. 11:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Amióta egy kedves, biológia tanárnő ecsetelte nekem, hogy a gomba növény- mert nem mozog, nos, azóta nem vagyok meggyőzve :D


Persze utána jött a kapálózás, hogy nem ez a standard, amit a gyereknek tanítanak, csak a tanárnő az, aki .. :)

2014. okt. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
34%
Szerintem nagyon jó a waldorf. Akik oda járnak mind szeretik a sulit tehát rossz nem lehet. Fizetős, ezért nem járnak oda suttyók. Minden gyerekre oda figyelnek, hogy rendesen tudjon élni. Ugyanannyit tanulnak, mint az államiban csak lassabban. Szellemileg biztos hogy jobb suli! Nem tudom, hogy akik kommenteltek mennyire ismerik a sulit, de én elég jól ismerem a waldorfot. Van több olyan ismerősöm is aki simán bejutottak állami gimibe, és 5 átlaggal ment egyetemre, nem kevés ponttal. Akik nem ismerik a waldorfot eléggé azok nem írjanak róla véleményt, mert általában azok nem igazak.
2015. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
18%

Hogy, ha egy ember az alapján ítél meg egy sulit, hogy fizetni kell, vagy sem, akkor nézd meg az egyetemeke ott is rengeteget kell fizetni, de még is nagyon jól tanulnak. Ezzel ellentétben a Waldorf iskolákba olyan ember is járhat akik ezt a pénzt nem tudják kifizetni, mert van jobb dolga mint, hogy a gyerekének az iskoláztatását fizetje pl: Ne haljon éhen.


Az átadott tudást azt ugyan úgy megkapod, mint más sulikban és hozzá teszem, hogy ott is a gimiben ugyan úgy le kell rakni az érettségit.


Speciál a Gödöllői waldorf iskolában már mi is kimondhatjuk, hogy a verekedések megszűntek, és a gyerekeket itt is ugyan úgy megválogatják, mint bármelyik Ált. Isk. - ben.


Az osztálytermek kíváló állapotban vannak, sőt a nyári szünetben a gyerekek-szűlők szokták kifesteni.


A gyenge waldorf oktatásról pedig csak annyit, hogy Németországban az egyik legerősebb suli a WALDORF.


Egy elsős gyereknek még rengeteget kell játszania és nagyon nehéz nekik átállni az Új intézményre.


És ha csak azért nem jössz ide, mert fizetni kell, akkor olvasd el még 1x alaposabban és rá fogsz jönni, hogy itt nem kötelező fizetni.

2015. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
33%

én is osztom azt a véleményt, miszerint a waldorf pedagógiának igenis van értelme. Különben miért fizetnék be ezt az összeget több millióan? Itt a gyerekeknek figyelembe veszik a jogait, és többet foglalkoznak a belső világával, így nem egy sápadt, kiégett gyerek lesz belőle, hanem lesz életkedve. Közvetlenek a gyerekekkel, így azok sokkal bátrabbak a világ felé fordulni. Igen lassabban tanítanak, de alaposabban. sajnos az van, hogy nagyon sokan azt mondják hogy a waldorfosok fogyatékosak... de könyörgöm... A fogyatékosokat a kisegítő iskolákba küldik, vagy oda ahova kell, ami nekik való. Nem Waldorfba. Van különbség. És azért hozzá tenném, hogy Jennifer Aniston, Sandra bullock, a Végtelen történet című könyv szerzője, és még számos híresség waldorfos volt... sőt, mitöbb, waldorfos diákból miniszter elnök is lett, ha már itt tartunk. ők fogyatékosnak tűnnek?

Ja, és már ne is haragudjanak, de a verekedés, és a szex nagyban megy az állami sulikban. úgyhogy ez nem volt jó példa ;)

2015. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%

A Waldorf maga, mint iskola, nem rossz, sőt, talán az egyik leg-gyermekbarátabb.


DE! sajnos véleményem szerint, túlságosan áthatja a közösséget az "antropozófiai légkör" amit személy szerint nem szeretnék a gyerekem közelében látni.

Tudom, hivatalosan semmi köze a W suliknak a Magyar A. Társasághoz..de személyi, szemléletbeli átfedések kimondva-kimondatlanul vannak.


Természetesen, ez a személyes véleményem, meggyőződésem.

2015. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!