Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért sírnak, hogy ilyen...

Miért sírnak, hogy ilyen olyan nehéz az emelt biológia/kémia?

Figyelt kérdés

:) ha bekerülnek vele egyetemre pl orvosi első hónapban többet kell tanulni mint az egész érettségire :D :D

Biosz meg a kémia szerintem nem olyan vészes mármint az érettségi szinten :)


2014. aug. 25. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

ez amúgy hülyeség, hogy többet tanulsz első hónapban mint érettségire...

különben mi a rákért tanulunk 4 évig? hogy teljen az idő?

az alapokat valahol nehezebb megtanulni, mint arra építkezni

2014. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor az a nehéz. Ahogy 8.-ban a középiskolai felvételi.


Így a klinikumból visszanézve nekem is óvodás dolog az érettségi, és most már az első éves anatómia is az :-) De vért izzadok a betegágy mellett. Ha pedig lediplomázom, visszasírom majd az időszakot, amikor csak egy laza systolés zörejt kellett meghallanom vagy egy bika vénát megszúrnom, nem pedig 6000 nyavalyától szenvedő beteg felett kell másodpercek alatt döntenem helyesen.

2014. aug. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert előbb az emelt érettségiken kell jól teljesíteniük ahhoz, hogy orvosira mehessenek. Nyilván senki sem abban kételkedik, hogy nem fogja a minimum szintet hozni, hanem abban, hogy a maximum, amit akkor ki tud hozni magából, nem lesz elég a felvételihez.
2014. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért mert képzeld valakinek ez valakinek az a könnyebb. Sokszor amúgy nem csak az sír aki azt tette le, hanem az is aki csak úgy hallotta. De próbáld tedd le jól a matek és a fizika érettségit és rájössz. Mindenki másvalamiben jó :)
2014. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert biosz érettségire halmozottan igaz,hogy hiába tanulsz meg mindent a követelményrendszer szerint,akkor is írhatsz rossz eredményt ha nem látod át egy-egy feladat/ábra/ lényegét,és a mostani időszakban pedig egyre inkább erre mennek rá a feladat készítői...


Persze valakinek rááll az agya egyből,hogy olyan problémákat oldjon meg amivel még sosem találkozott,de lássuk be ez egy átlag 18 évesnek nehéz feladatnak számít...

Ráadásul mindig az adott feladat a legnehezebb :)


Orvosira meg a duplázás egyre inkább népszerűtlen,mert kevesen tudják teljesíteni a 80%-os átlagot a két emeltből,helyette várják a "segítséget" a középszintű tárgyaktól...Na ez lenne az amit én megszüntetnék,és csak az nyerhetne felvételt aki a két emeltet legalább 70-re megírja,mert egyre többen bekerülnek akiknek nincs itt keresni valójuk...

2014. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem nem volt nehéz. Én ugyan nem nyafogtam a biosz miatt, csak a kémia viselt meg kissé (a túl sok számolási feladat)... De a lényeg, hogy már benn vagyok a Semmelweisen :))
2014. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!