Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti támogatjátok a 9/fél 10-es...

Ti támogatjátok a 9/fél 10-es iskolakezdést?

Figyelt kérdés
Szerintem sokkal jobb lenne, frissebben járnánk be. 15F

2014. aug. 29. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Le kell időben feküdni, és akkor fel tudsz kelni.
2014. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is inkább bemegyek 8-ra, csak ne kelljen sokáig bent ülnöm. Bár erre inkább az egyetem alatt jöttem rá...
2014. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2: 6-7 órát vagy bent. Így is, úgy is.

Aki a válaszolók közül tanár az írja le!

2014. aug. 29. 11:38
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Otletnek nem rossz, csak epp kisiskolasok eseten megneheziti a szulo eletet, nem is kicsit: ha 9-re kell bevinni a gyereket, apuka-anyuka hanyra er be a munkahelyere?
2014. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez egy jó dolog lenne, ha 6-7 órája lenne egy átlagos középiskolásnak. Manapság a legtöbbeknek majdnem minden nap 8-9 órája van, így is négykor végeznek. Nem hiszem, hogy lenne haszna annak, hogy egy órával később kelnek fel, hogyha emiatt vacsoraidőben érnek haza a suliból.
2014. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

Bizonyára ez a cikk vetette fel benned az ötletet, én támogatom, tudományos alapon is, meg azért is, mert magam is utálok korán felkelni. [link]

Egyébként az első órán a legfegyelmezettebbek a gyerekek, mert akkor még alszanak. A későbbi kezdés viszont nem jelenti azt, hogy később is kéne befejezni, hanem az óraszámokat kéne csökkenteni heti 5-tel.

2014. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
6-os: az azért elég lehetetlen lenne, hogy napi 5 órára csökkentsék az óraszámot, teljes átszervezésre lenne szükség, és még a mostaninál is kevesebb értelmes dolgot tanulnának a gyerekek.
2014. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem! Én is nehezen tudok elaludni (11 vagy 12 kor)ami normális az ilyen korban. Nem szeretnék este hazaérni. Így legalább megmarad a délután fele meg az este.
2014. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7-es, hát a te matekóráidat tényleg inkább növelni kéne, ha a heti 35-ből 5-öt levonva, ami 30, öttel elosztva 5-öt kapsz. Volt ám olyan idő, hogy heti 30-32 óránk volt, és még nem dőlt össze a világ. Amúgy meg nem tudom, mért kell lepontozni azt, aki más véleményen van, mint a többiek. Egyébként az óraszámokkal együtt a tananyagot is ésszerűen kéne csökkenteni, hogy ne olyan legyen mondjuk a kémiakönyv, hogy a névelőn kívül egy szót se lehessen belőle megérteni.
2014. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nana, a kémiakönyvről leakadni! Az úgy jó, ahogy van! :D <3
2014. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!