Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyesek hogyan bÍrnak elvégezn...

Egyesek hogyan bÍrnak elvégezni két szakot párhuzamosan egyetemet?

Figyelt kérdés

Most fogok kezdeni szeptemberben és már nagyon félek, hogy kihullok kapásból egy "büfészakról", pedig gimiben a jobbak közé tartoztam tanulmányi eredmény szempontjából.


De vannak akik mondjuk jogot meg politológiát tanulnak egyszerre, pedig szerintem külön-külön is elég nehéz a kettő.


2014. aug. 30. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Ha van átfedés a két szak között, nem olyan nehéz szerintem, főleg ha valami könnyebb szakról van szó. Azért azt nem gyakran hallani, hogy két mérnökit végez el az ember egyszerre, habár eltudok képzelni valami mérnök infos - villamosmérnök szerű átfedést.
2014. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Hát valószínűleg jók a képességeik és a kitartásuk is erős.


Pl. Simonyi Károly egyszerre végezte a műegyetemet és a jogot:


[link]


Nekem is volt egy ismerősöm, aki egyszerre végezte az orvosit és a vegyész szakot, ráadásul mindkettőt kiemelkedően (TDK-zott, stb.) Sajnos még egyetemista korában meghalt, így nem lett kiemelkedő tudós, ahogy vártuk.

2014. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két lehetőség:

- Zseni, avagy könnyen fog az agya

- Annyira érdekli a két téma, hogy nem okoz neki gondot a sok tanulás

(- baromi szorgalmas [de ez nagyon ritka eset, így nem is nagyon említendő])

2014. aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!