Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK mit jelent a regisztá...

ELTE BTK mit jelent a regisztációs hét és évnyitóra kötelező elmenni?

Figyelt kérdés
Most kezdek az egyetemen, és szeretném megtudni, hogy a regisztrációs héten (3-5) minden nap ott kell lenni? Mi történik rajta, mit kell csinálni? Még nem költöztem fel Pestre és nincs közel, ezért kérdezném még, hogy évnyitóra kötelező elmenni? Köszönöm előre is a válaszokat.

2014. aug. 31. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a 3-5?

Nálunk a Károlin azt jelenti a regisztrációs hét, hogy akkor vesszük fel ITTHONRÓL a tárgyakat, ilyenkor tesszük magunkat aktív hallgatóvá a neptunban (nektek etr van még, ugye?), tehát ez olyan, hogy otthonról a rendszerben megcsinálod az órarendedet. Nekünk 15-én kezdődik a tanítás (=szorgalmi időszak), szerintem a felsőoktatásban mindenkinek. Ami az évnyitót illeti: voltál már beiratkozni? Vagy esetleg meg van adva egy dátum, hogy mikor lesz a beiratkozás? Ha ezt elintézted, az évnyitó alatt már nem lesz semmi, csak duma a lófityiszről és a szemetekben csillogó tudásszomjról, nem lesz jelenléti ív. Én se mentem el gólyaként, idén se fogok ezzel szórakozni.... Bár nem is tudom, mikor lesz.

2014. aug. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 SeinHime ***** válasza:
100%

Előzőnek: nem, már Neptun van, és nyolcadikán kezdődik a szorgalmi időszak nagyon sok helyen, de van ahol holnap.

Kérdező: én is gólya vagyok, és úgy tudom, nekünk nincs semmi teendőnk. A felsőbbévesek nekünk gólyatáborban azt mondták, hogy évnyitóra ne menjünk, mert felesleges és senki se jár.

2014. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
De az évnyitót esetlegesen követő képzési tájékoztatóra érdemes elmenni, vagy gólyakörzésre, ahol a HK-sok/felsőbb évesek bemutatják az egyetemi campust és a környékét. Elsőéveseknek még a beiratkozás is lehet, hogy személyesen kötelező papírokkal felvértezve, de nem hiszem, hogy nem kaptál postán egy tájékoztató levelet az egészről.
2014. aug. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SeinHime ***** válasza:
A tájékoztatók ma voltak, illetve bizonyos szakoknál holnap. Ma is mondták a hökösök, hogy ők nem ismernek olyan embert, aki volt évnyitón XD
2014. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem, nem kaptam róla postai levelet. És mivel nekünk már megvolt a tájékoztató nap(külön ettől tegnap) és a beiratkozás még múlt héten, nem tudtam mi a fenét kéne csinálni ezen a három napon! Mivel nálunk, ahogy 2-es is mondta Neptun van és ott zajlika tárgyfelvétel 4.-ig este 4-ig. És jövőhéten lesz a versenyjelentkezés. Ezért nem értettem,h az ELTE-n mi az a regisztrációs hét, hiszen nekünk már minden megvan. De köszönöm a válaszokat, végülis hazajöttem :P Évnyitót azért kérdeztem, mert valahol komolyanveszik, itt szerencsérenem, nem is fogok elmenni.
2014. szept. 2. 15:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

ELTE BTK-s vagyok, 3-adéves leszek. Hogy a regisztrációs hét pontosan mi, azért nem tudom így, mert ezeket az elnevezéseket mindig összekeverem, de a dolog menetét el tudom magyarázni.


Évnyitón életemben nem voltam, nem veszik komolyan, nem baj, ha nem mész.


Nyáron van a tárgyak előfelvételi időszaka. Ha gólya vagy, azt hiszem, ez rád nem vonatkozik. Mikor én gólya voltam, még ETR rendszer volt, nem neptun, ezt nem tudom, de alapvetően az van, hogy pár tanár már nyáron meghirdet órákat. Sokan mondják, hogy nem érdemes felvenni, mert nem az időrendi sorrend számít, de azért én fel szoktam, valamennyit számít. A regisztrációs hét szerintem az, amíg be kell regisztrálnod a következő félévre, hogy aktív vagy passzív félév lesz-e, addig nem enged felvenni tárgyakat a neptun. Ez kb. 3 másodperc, de ez alatt az idő alatt elvégezheted. Most zajlik, ma van az utolsó napja a rangsorolásos tárgyfelvételnek, ez az "igazi" tárgyfelvételi időszak. Még az első héten leadhatsz órát, és felvehetsz olyat, ahol maradt hely, de ott már nem fordulhat elő, hogy valaki kitúr egy helyről, csak a maradékból lehet válogatni. 8-án kezdődik a suli.


Feladataid tehát: regisztrálni, hogy aktív félévben kezded a dolgokat. Beiratkozni személyesen, de szerintem ezen már túl vagy. Felvenni az óráidat. Ha ezek megvannak, akkor elvileg kész vagy, 8-án jön a suli.


Remélem, segítettem.

2014. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ezeket tudom, de köszi:)
2014. szept. 12. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!