Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ingyenes az érettségi tanulói...

Ingyenes az érettségi tanulói jogviszony nélkül, ha még nincs meg semmiből?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a gimnáziumot, tehát a 2013/2014-es tanévben, nem voltam érettségizni. Az okok a kérdés szempontjából nem említésre méltók. Lényeg a lényeg, nincs még meg a bizonyítványom semmiből, és mivel nem jelentkeztem OKJ-re (szeretnék vagy keresztfélévesen vagy jövő szeptembertől egyetemre járni, a legrövidebb OKJ pedig 2 éves), így NINCS tanulói jogviszonyom jelenleg. Ilyenkor is kell fizetni a vizsgáért? Olvastam, hogy 15 000 forint tantárgyanként, tehát összesen 75 000 forint, és akkor abban csak közép van. Nincs valami, hogy az "első javítás", vagy "első érettségi" ingyenes? Ti ezt hogy tudjátok? Péntekig le kell adnom a jelentkezést, addig is megnyugtatna egy hozzáértő ember válasza.

2014. szept. 3. 02:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs ingyenes érettségi csak ha tanulói jogviszonyod van.

[link]

2014. szept. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hírem van, tényleg fizetned kell, középszinten 15, emelten 25 egy tárgy. Első javításról esetedben nincs szó, hiszen nem buktál meg. Ha elmentél volna érettségizni, és mindenből megbuksz, vagy pótlóvizsgát kérsz, most ingyenes lenne.


Ez a hiteles forrás: [link]


"az érettségi vizsga a tanulói jogviszony ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig és az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és a pótló vizsgája,"

Szóval ha nincs tanulói jogviszonyod, és először jelentkezel, akkor fizetni kell.

2014. szept. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tévedtetek, nem kellett fizetnem érte. A törzslapomon az állt, hogy: ,,javítóvizsgát tehet".
2014. szept. 6. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát, mivel nem adtál meg minden információt, nem tudhatta senki. Valószínűleg az a helyzet, hogy jelentkeztél érettségikre, csak nem mentél el, ezért így is jogosult vagy javító érettségit tenni, ami ugye elsőnek ingyenes.
2014. szept. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mi tévedtünk, hanem te nem voltál képes normálisan leírni, mi történt. De ha figyelmesen elolvasod a korábbi választ, ki is derül belőle, hogy melyik esetre mi vonatkozik.
2014. szept. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom, valóban pontatlanul fogalmaztam, minden esetre köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 7. 03:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!