Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matektanár szeretnék lenni,...

Matektanár szeretnék lenni, általános iskolában. Válaszoltok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Jó vagyok matekból, 5-ös a tudásom, de tavaly kicsit a lustaságom, +egyebek miatt rontottam, így 4-es lett az évvégi matekjegyem.

1. Ha most, 8.ban 5ös leszek, és jól írom meg a felvételit, akkor ugye nem akadályoz a tavalyi 4-esem a terveimben?

2. Milyen gimibe kéne mennem? Esetleg valami konkrét példa, lehetőleg Budapesten?

3. Úgy tudom, dimploma nélkül még ált.iskn-be se lehetek tanár. Igaz?

4.Milyen fősulira kéne mennem?Hàny évig tartana?

5.Mennyibe kerülne a tandíj?

6. Mennyit keresnék kb?

7.Kell valami + dolog ahhoz, hogy ofő is lehessek?

8. Muszáj 2 tantárgyat tanitani, vagy eleg a matek?

9.Ha muszáj 2-t, akkor lehet rajz a második?

10. Tobb ideig kellene tanulni, ha ket tantargyat tanitanek?



2014. szept. 9. 22:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy, hosszú lett.
2014. szept. 9. 22:26
 2/13 anonim ***** válasza:

a tanárképzés kétszakos osztatlan mesterképzés

4,5 5,5 vagy 6 éves képzés attól függően, hogy hol akarsz tanítani.

ált. isk.----vegyes---középiskola

diploma nélkül nem taníthatsz

akkor lehet a rajz a másik szak, ha a felvétel évében meghirdetik

fontos infók a felvi.hu-n vannak

2014. szept. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1. senkit nem érdekelnek a jegyeid, a felvételihez az utolsó két félév jegye számíthat bele, de az is kikerülhető, ha az érettségit duplázod.

2. Tök mindegy.

3. Valóban, nem taníthatsz végzettség nélkül

4. Ha valamit is el akarsz érni, akkor szerintem ELTE

5. 0

6. nem valami sokat, a tanárok rettenetesen alulfizetettek

7. Szerintem nem sok, maximum néhány év gyakorlat

8-9. Passz

10. Normál esetben minorként párhuzamosan elvégezhető azt hiszem.

2014. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

ment a zöldpacsi.

de...akkor most hova menjek tovább?:D

Nagyon nem vagyok otthon ilyen temakban, szoval nem ertem mirol beszelsz:DDDD nem tudod (vagy valaki mas) egyszerubben legyszi?:D MUSZAJ masodik szak akkor? nem lehetek CSAK matektanar?

2014. szept. 9. 22:34
 5/13 A kérdező kommentje:
3.!:) kösziii!!:)
2014. szept. 9. 22:36
 6/13 anonim ***** válasza:

1. Nem hiszem, hogy baj lenne, bar amikor en tanultam, meg nagyon mas volt a rendszer (felvetelit irattak a sulik).

Egyebkent gimiben egyik evben 4-es lettem matekbol. Masik ev vegen fizikabol kulon felelnem kellett az 5-osert. Aztan kesobb, amikor bejutottam OKTV dontobe mind a kettobol, mar nem volt ilyen problemam. :)


2. A legjobb lenne matek szakra. Sajna ahol ilyen van, az tudtommal (legalabb) hatosztalyos gimi, amirol mar lemaradtal, de nezz utana! BP-en 4 suliban van ilyen: Fazekas, Berzsenyi, Szent Istvan, Arpad. Van, ahol 4 osztalyos szakok is vannak, es sulin belul talan at is lehet jelentkezni (tolunk is ment at valaki masik osztalyba, es kaptunk is uj osztalytarsat).


5. Allami finanszirozottkent ingyenes, koltsegteritesen fizetos. Tippre felevenkent 200k korul lehet (a legtobb egyetemi szak ennyibe kerul, az orvosit, meg nehany eszkozigenyes szakot kiveve).


6. Loszart se


8-9. A legjobb matektanarom matek-filozofia szakos volt. Elobbibol az orszag egyik legjobbja, utobbit nem tudom tanitotta-e valaha. Szoval ha nem akarsz mast tanitani, van ra mod ilyen trukkel (egyebkent ertett ahhoz is).

2014. szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#3:

A 2-essel nem ertek egyet. Rengeteget szamit a spec. mat.

4: Igen, az ELTE matek kepzese valoban jo matekbol.

1: Biztos, hogy az utolso 2 felev? Nem az utolso 2 _ev_? (nem vagyok kepben, de nem tunik logikusnak.. mondjuk amennyit valtozott az utobbi par evben a rendszer, siman lehet igazad)

2014. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7

11. évvégi és 12. félévi számít bele. De az emberek túlnyomó többsége dupláz, mert érettségin nagyon ostobának kell lenni, hogy ne jobb jegyekkel távozzon az ember, mint amiket amúgy kapni szokott. Tehát gyakorlatilag tökmindegy, persze ha valaki folyamatosan tanul és szerzi a jó jegyeket, az hatványozottan jobban fog szerepelni az érettségin is.

2014. szept. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Barataimmal szeretnék élni egyut alberletben, késobb lenne csak csaladom. Kijonnék a pénzbol? mindenki azt mondja, h szarul keresnek a tanarok. :(
2014. szept. 9. 22:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, az utolsó két év végi jegy számít. Az is csak 5-6 tárgyból.


Másrészt általános iskolás matektanárokról már hallottam olyat, hogy azt tanították, 7/2 + 3/5 = (7 + 3)/(2 + 5) = 10/7. (Spec. mat.-os tanár mesélte, hogy felvételinél egy jó eszű diák következetesen csak a törtek összeadását rontotta el hasonló módon. Persze megbeszélték vele, hogy ez neki se volt világos, és felvették. Meg ha gondoljátok még megpróbálhatok hasonló sztorikat keresni.)


Szóval tessék normálisan megtanulni a matekot, ha azt akarod tanítani.

2014. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!