Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matektanár szeretnék lenni,...

Matektanár szeretnék lenni, általános iskolában. Válaszoltok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Jó vagyok matekból, 5-ös a tudásom, de tavaly kicsit a lustaságom, +egyebek miatt rontottam, így 4-es lett az évvégi matekjegyem.

1. Ha most, 8.ban 5ös leszek, és jól írom meg a felvételit, akkor ugye nem akadályoz a tavalyi 4-esem a terveimben?

2. Milyen gimibe kéne mennem? Esetleg valami konkrét példa, lehetőleg Budapesten?

3. Úgy tudom, dimploma nélkül még ált.iskn-be se lehetek tanár. Igaz?

4.Milyen fősulira kéne mennem?Hàny évig tartana?

5.Mennyibe kerülne a tandíj?

6. Mennyit keresnék kb?

7.Kell valami + dolog ahhoz, hogy ofő is lehessek?

8. Muszáj 2 tantárgyat tanitani, vagy eleg a matek?

9.Ha muszáj 2-t, akkor lehet rajz a második?

10. Tobb ideig kellene tanulni, ha ket tantargyat tanitanek?



2014. szept. 9. 22:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok csak két szakos képzésre mehetsz


a bekerülési ponthatár elég alacsony, úgyhogy biztos bejutsz államilag finanszírozottra is. akkor nincs tandíj

2014. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Tom Benko ***** válasza:

3. pontra: lehetsz, ha már folyamatban van a diploma megszerzése, vagy van tanulmányi szerződésed. Utóbbit elég nehezen adják amúgy. De célszerű már a tanítási gyakorlatot is úgy tervezni, hogy a céliskolában, ahol tanítani akarsz majd, végezd el.

7. pontra: Nem, elég, ha a vezetőség úgy látja, hogy alkalmas vagy vagy muszáj valakit kijelölni.

4. pontra: Én az Eszterházyn végeztem. Kevésbé agyonhájpolt, mint az ELTE, ennek ellenére volt csoporttársam, aki onnan jött, inkább visszament, mert keménynak találta...

2014. szept. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
6. Hogy mennyit keresnék? Azért a helyzet nem olyan borzasztó de sok minden dologtól függ a pénzed. A tanároknak már külön bertablajuk van. Ezt megnézése ha rakeresel a pedagógus bertabla szókombinációra. De csak úgy nagyjából egy kezdő bér minden kiegészítő cucc nélkül ha van mesterfomozatod akkor 185000 ha nincs 165000 de ezekre meg ezaz amaz kiegészítő dolog jön rá pláne akkor ha létszámot vagy.
2014. okt. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!