Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt valaki, aki tudja...

Van itt valaki, aki tudja hogy hogyan lehetne elkerülni a mindennapos testnevelést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem mintha annyira utálnék sportolni, szoktam is rendszeresen futni járni, gyúrni. De ez a mindennapos testnevelés nagyon betett most...

Pár nappal ezelőtt kaptuk meg az órarendünket, és egyszerűen nincs rá időm, hogy bármelyik plusztesis lehetőséggel éljek, arra meg pláne nem hogy egyesületbe járjak sportolni.

Ha valaki tudja, hogy mi a megoldás ilyen helyzetben, az írja már meg légyszíves :/



2014. szept. 10. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Ez egy "járvány", hogy utáljátok a testnevelést? Naponta olvasható, hogyan lehetne felmentést szerezni, meg apróbb sérüléssel megúszni a testnevelés órát. Nem lekvárból vagytok! Van, aki külön fizet azért, hogy edzőterembe járjon, Te magad is gyúrsz. Akkor mi is a probléma az iskolai testneveléssel? A tanrend része, tehát csinálni kell.
2014. szept. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Én sem értem, miért tesz be neked 45 perc (vagy még annyi se) testmozgás, mikor elvileg "rendszeresen" edzel, gyúrsz...

Bírd ki, nagyon helyes, hogy végre mindennapos a testnevelés óra a suliban, több iskolának is követnie kellene ezt a példát.

2014. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Ugyanúgy, mint eddig.
2014. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Félreértetek..

Magát az ötletet alapból én is támogatom, de nekem ez így gyakorlatilag kivitelezhetetlen.

Iskolán kívüli programokkal ,vagy iskolai órákkal ütközik.

Mellesleg nekünk 2x45 perc a plusztesi, mert alapból csak 3 tesióránk van hetente.

2014. szept. 10. 16:55
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Akkor most mi van? Egyáltalán nem értem. Miért nem fér bele, és miért ütközik az iskolai órákkal, ha órarendetek van?

Vagy az a +2 tesióra ami nem fér bele? Teljesen zavart az egész...

2014. szept. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A sulinkban úgy van, hogy adnak több lehetőséget, hogy mikor legyen a plusztesid. Ez nem osztályonként megy, hanem évfolyamonként összevonva.

És a legtöbb ilyen alkalom ütközik az én utolsó óráimmal.

Ami meg nem, az a többi programommal.


Bocs, lehet hogy tényleg nem vázoltam fel érthetően...

2014. szept. 10. 19:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszolókat biztosíthatom, ha valakinek van napi 7-8 órája (pluszban esetleges gyakorlatik), azoknak baromira nem szimpatikus ez a plusz testnevelés óra, és pont nem azért, mert, hogy tesizni kell. Egyébként is, nem az iskolai tesitől lesznek egészségesek a diákok.


Kérdező, nincs valami lehetőség, hogy valamit megbeszélj a testnevelés tanároddal. Ha gyúrni jársz akkor járj konditerembe (ha netán éppen nem ezt tennéd). Nálunk ha valaki jár rendszeresen kondizni akkor onnan hozhat papírt, hogy kiváltsa az órákat.

2014. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, hallottam már erről a kondis módszerről, de a mi tanárunk még év elején mondta, hogy ezt nem fogadja el, mert nem tudja, hogy tényleg járunk e edzőterembe,vagy csak egy alkalom erejéig mentünk be, hogy megvegyük a bérletet és aláírassuk a papírt.

És lássuk be, ebben van realitás...

2014. szept. 12. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!