Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hallottatok már olyat, hogy...

Hallottatok már olyat, hogy valaki orvosi mellett elkezd egy másik szakot?

Figyelt kérdés
Nyilván nem első évben, de mondjuk orvosi (6 éves egyetem) 4-ed, 5-öd évében elkezdi a jogász szakot is. Mert pl. az igazságügyi orvosszakértők közül elég soknak van orvosi és jogi diplomája is.

2014. szept. 13. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Hallottam, de az illető mindkét szakon csak közepes teljesítményt tudott nyújtani. Én úgy vagyok vele, hogy inkább egyet végzek egyszerre, de azt maximalistán.
2014. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak közepes? Azért az orvosin a közepes még akkor sem számít rossznak, ha ezen az egyetlen szakon tanul..
2014. szept. 13. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok egyet, ő orvosit és jogit végez egyszerre. Jogit levelezőn végzi, ott most fejezte be a másodévet, orvosin meg az elsőt, de csúszott mindkettőn.
2014. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Ízlések és pofonok, én nem örülnék, ha csak közepes teljesítményt nyújtanék. Mivel tapasztalatból tudom, hogy kellő érdeklődéssel, energiabefektetéssel és önbizalommal nem nehéz 4,5 körül teljesíteni.
2014. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most az orvosiról beszélsz? Csak mert kellő energiabefektetéssel és szorgalommal a legtöbb ember a BME-s szakokon, az orvosin, fogorvosin nem szomorodik el, ha nem 4,5 az átlaga... Azért ezeket a szakokat ne említsük már egy lapon az anglisztikával és egyebekkel. Nem akarok senkit leszólni, de ne csináljunk már úgy mintha egy szak a műegyetemen vagy bármelyik orvosi egy kategória lenne egy bölcsész vagy más szakkal.
2014. szept. 14. 12:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert az orvosin pl. az egyes és a kettes között nagyobb a különbség, mint a kettes és az ötös között. Mivel aki kettessel végzi el, az is orvos lesz. Ezért kettest se adnak akármilyen tudásra...
2014. szept. 14. 12:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, van. Én konkrétan egy embert ismerek az egész egyetemről, akinek ez sikerült. De ő egy született zseni komolyan, 5-ös mind2 szakon :D William Kothalawa a neve. Arról pedig csak hallottam, hogy van egy olyan szakma, hogy orvosi jogász (vagy ilyesmi), és ott szokták levelezőn elvégezni a jogot, de csak az orvosi után! Nem egyszerre.


Egyébként a kedves kérdezőnek van igaza! Aki ilyeneket mond: ,,Mivel tapasztalatból tudom, hogy kellő érdeklődéssel, energiabefektetéssel és önbizalommal nem nehéz 4,5 körül teljesíteni.", annak fogalma sincs semmiről. Az orvosi egyetem nem az érettségi XD Jajj, de visszasírom. Itt napi szinten 3-4 féle tantárgyból 50-50 oldalakat kell töményen megérteni és visszamondani. Sőt, van, aki magol mint egy gép. És az, ha minden előadásra és gyakorlatra becsületesen bejársz, tanulsz hajnali 2-ig és minden nap hulla fáradt vagy, de csinálod, hiszel, tanulsz...az elég a 3-ashoz. Igen. (A legszebb, amikor kapsz egy olyan szobatársat, aki orosz szakon van, nem tanul semmit, de évfolyamelső, és csak úgy kapja az ötösöket). Nálunk az kap 5-öst valamire, aki csak egy tárgyat tanul, a többit hagyja. Mert van olyan. Vagy aki nagyon ügyesen kipuskázza a zh-t. Mert olyan is van...esetleg (gyakori dolog) h profok a szülei/nagyszülei, ismerik az egyetemen és gáz lenne megbuktatni. (vagy támogatják az intézet kutatásait...) Az ilyenekből lesznek azok, akik végig ötösök, a sok tudatlan ember meg azt hiszi, mennyire jó választás lesz ő, mert ,,ő ötöst volt! nem feküdnél egy 4-es orvos kezei alá". Istenem. Mindig az tud okoskodni, aki nem tud semmit. De hát valamiben hinni kell, még ha hazugság is.

2017. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki a 4,5 ös átlagot írja annak üzenném, hogy Debrecenben orvosin még a kettesért is megszenvedsz , sőt nem egyszer végigtanulod a félévet és nem sikerül még azt se összehozni nem azért mert hülye lennél hanem mert olyan zh-kat (vizsgáról ne is beszéljünk) állítanak össze ami köszönő viszonyban sincs az előadásanyagokkal vagy ha van is valamennyire akkor éppen 1-2 ponton múlik , hogy meglegyen.. lehet te zseni vagy de vannak itt szorgalmas de nem zsenik is mint pl én akinek még a kettest is nehéz megszerezni , sőt nem csak nekem hanem a csoporttársaim 80%ának..és mégis jó orvos lesz belőle mert nem hiszem hogy mondjuk egy sejtbiológia fogja eldönteni hogy jó orvos leszel vagy sem.. senki nem fogja megkérdezni tőled hogy sorolj fel 50 féle receptorsejtet meg mond el a G- fehérjékhez kapcsolt receptorok mechanizmusát
2019. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyat ismerek, aki orvosi hatodévében kezdte a jogot, illetve olyanokat, akik vendéghallgatók voltak más egyetemen, és végül összekötötték valahogy a kettőt (tehát nem célja volt azzal az illetőnek, hogy a máshol megszerzett tudását az orvosival valahogy integrálja, akár kutatás, akár vállalkozás területén).
2019. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!