Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Germanisztikások! Melyik...

Germanisztikások! Melyik egyetemre jártok? Írnátok nekem tapasztalatokat? Minden érdekelne, felvételivel kapcsolatban, oktatással, stb.

Figyelt kérdés

2014. szept. 17. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Én idén kezdtem el a KRE-n tanulni.Nagyon paráztam,de utólag rájöttem,nem kellett volna annyira.Van egy "német nyelvű országok ismerete"(teljes egészében történelem) tantárgyunk,nekem az elég nehéz,másoknak is,de a többi óra teljesen korrekt.Az általános bölcsésztárgyak(filozófia,bevezetés a nyelvtudományba/irodalomtudományba) magyarul vannak,a többi németül,de ha a tanár látja,hogy gondunk van a megértéssel,akkor elmondja magyarul,illetve mi is mondhatunk bármit magyarul,ha németül nem tudjuk.Vannak szókincsbővítéses órák,azok teljesen olyanok,mint középiskolában voltak a német órák.Sokan előszeretettel hangoztatják,hogy az egyetemi nyelvszakok nem nyelviskolák,de szerintem igenis tanítják a nyelvet is,direkt azért vannak szókincsbővítéses/beszédgyakorlatos órák.Meg persze mellette sok irodalmat,törit,szóval ezen tárgyak szeretete nélkül tényleg nem érdemes nyelvszakra menni.Nem tudom,milyen középiskolába jársz/jártál.Ha kéttannyelvűbe,akkor aztán semmi gondod nem lesz germanisztika szakon,de ha gyengébbe,ahol a nyelvtanításra nem fektettek akkora hangsúlyt,szerintem szorgalommal akkor is jól fel lehet zárkózni.Én rosszabb középiskolába jártam,biztos lesznek még nekem is nehéz pillanatok,de egyáltalán nem olyan vészes,mint gondoltam.Elég jól meg lehet érteni a német nyelvű órákat is.Egy-kettő van,amit nehezebb,de ott segítenek a tanárok,ahol tudnak :).A KRE-ről én csak jót tudok mondani.Nekem az egyetlen nagy gondom most az,hogy itt nem tudok háttérbe húzódni,mint ahogy eddigi éveim alatt tettem.Eléggé bevonnak minket az órákba,felszólítanak,kérdéseket tesznek fel,ilyesmi,amihez most nekem kicsit nehéz alkalmazkodni,mert zárkózottabb vagyok,és nem merek sok ember előtt beszélni.

A felvételiről annyit,hogy a ponthatárok a BTK-s szakokon eléggé lecsökkentek az elmúlt 2 évben,szóval bekerülni egyáltalán nem nehéz.300-350 fölött nem hiszem,hogy lesz.Bár az ELTÉ-n lehetséges...a KRE-n 300 körül volt idén.

2014. szept. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Nem tannyelvre járok, hanem nyelvi előkészítős osztályba, és elgondolkodtam a német szakon, mert szerencsére könnyen tanulok és a tanáraim szerint nagyon jó a nyelvérzékem. ( a németen kívül még két másik nyelvet is tanulok)

2014. szept. 28. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszke
2019. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Melyik nyelvet tanulod

még ? Francia ?

2019. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!