Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri otthagyni az egyetemet?

Megéri otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Hali!

Idén kezdtem mérnöki egyetemen, de érzem, hogy túl erős lesz ez nekem, már most az elején is az...

Igazság szerint mindig is rendőr akartam lenni, de a szemüvegem miatt valószínűleg nem vennének fel...

Most, hogy tanulok az egyetemen ezek az alapozó tárgyak egyáltalán nem kötnek le.. (érzem,hogy csúszni fogok.. elég sok felsőbb éves van az óráinkon stb..)

így azon gondolkozok, hogy ha elcsúszok akkor megpróbálom a felvételit aztán ha sikerül akkor otthagyom az egyetemet...szerintetek megéri?



2014. szept. 21. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne 2-3 hét alapján dönts! Szerintem mindenki így van vele az elején a saját szakán. Teljesen új környezet, új követelmények, ráadásul az előadásokon elhangzottak is elrettenthetik a tanulót. De ne add fel, még küzdj!


Egy mérnökhallgató.

2014. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megeri rendornek lenni ahelyett hogy mernok legy? Dehogy.


Viszont ha rendor akarsz lenni, akkor legyel rendor. Nincs szarabb annal ha az ember nem csinalhatja azt amit szeretne, vagy azt kell csinalnia amit utal.

2014. szept. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Akár mennyire is korán van, akár mennyire nem akarok írkálni, most még is ráveszem magam.


Először is csapd arcon magad valami tefálsütővel. Ott ne merd hagyni a mérnöki sulid, a piacképes, megbecsült diplomát adó sulidat egy rendőrszakközépért.


Ez erősnek hangzik de nem az. Még a rendőrtiszti (NKE) sem ér annyit, hogy egy mérnöki sulit ott hagyj miatta.


Rengeteg mérnöknek tanuló és diplomázott ismerősöm, barátom van, és igen szinte mindegyik félig meddig belerokkant a suliba, de aki már lediplomázott az rohadt sok pénzt keres, aki pedig még nem diplomázott az majd fog keresni. Tehát szedd össze magad, tartsál ki. Vérverejtékes lesz az út, de megéri. Nem fogsz csúszni, nincs olyan hogy nem érdekel. Vagy megcsinálod és egy megbecsült szakember leszel, vagy nem csinálod, nem AKAROD megcsinálni és kijelented magadról, hogy kevés vagy.

Ami könnyű azt bárki tudja csinálni. Ez legyen előtted. nem véletlenül nehéz...

2014. szept. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, első pár heti mókuskerék után én is magam alatt éreztem magam, de ne add fel. Mérnöknek lenni biztos szakmát jelent, amit jól meg is fizetnek. Pár hét még és megszereted :)
2014. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha rendőr akarsz lenni,legyél rendőr! Annál rosszabb nincs mikor olyat tanulsz amit nem szeretsz!a szemüveg nem akadály
2014. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt csináld amit szeretnél. De ha döntöttél és elkezdesz valamit, akkor tarts ki. Szemüveggel kiváló rendőrtiszt lehetsz, az legfeljebb pilótáknál akadály.
2014. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!