Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szegyellem megint otthagyni...

Szegyellem megint otthagyni az egyetemet, de kikeszulok; mi legyen?

Figyelt kérdés

Mar 1x hagytam ott egyetemet. Ez nekem nem megy, tul nagyok az elvarasok, nincs motivaciom. Minden nap idegesen megyek be az egyetemre, utalom, amit csinalok, a szuleimnek mar nem merek semmit mondani.

Erre ratesz meg 1 lapattal, hogy a lakotarsaimnal mindig van fenn valaki(vannak fenn valakik), reggel van, hogy nem tudok kimenni reggelizni, a furdoszobaba, mert reggel furodnek, nekem meg be kell erni az egyetemre, este azt kell lessem, hogy mikor mehetek ki vacsorazni, hogy mikor nincsenek kinn.

Az egeszbol elegem van, soha nem tudom magam kipihenni, mert reggel mar csapkodjak az ajtokat, a villanykapcsolot.


2014. márc. 5. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz a többiekkel együtt reggelizni, vacszizni? Miért nem osztjátok be a fürdőszoba rendjét, hogy kinek mikor sürgős?

Ha nem megy hagyd ott, de ne újabb egyetemet kezdj, hanem valami könnyebbet.

2014. márc. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert nincs hely hova leulni. Az asztal eleg kicsi, 3 szemlyes, ok pedig ellepik. Most minden vagyam, hogy allva egyek. Nekem szinte minden nap 10re kell menni, de ok mindig 9 utan reggeliznek, tehat megint nincs helyem leulni.
2014. márc. 5. 07:49
 3/13 A kérdező kommentje:
Amugy meg rohadtul nem ertem, hogy mikor egyetem van, miert kell hetekre elszallasolni itt masokat. 3 szemlyre lett kiveve a lakas, nem arra, hogy itt taroljak a pasijukat meg a rokonaikat.
2014. márc. 5. 07:50
 4/13 anonim ***** válasza:

Reggelizz korábban.

Kicsit úgy érzem, nem megy az egyetem, és ezért a lakótársaidat hibáztatod. Vagy keress másik albérletet.

2014. márc. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Kommunikáció. Talán ha nem magadban (meg gyakorin) puffognál, hanem normális hangvételben elmondanád a problémáidat a lakótársaidnak, változna a helyzet.

Na meg a szüleiddel sem ártana beszélni.


2. Ha annyira nem bírtok közös nevezőre jutni, keress másik albérletet.


3. Nem hiszem, hogy ezeknek a problémáknak oki szerepe lenne abban, hogy nem megy az egyetem. Inkább nem megy az egyetem, emiatt frusztrált vagy, és olyan dolog is idegesít, amit alap esetben lehet, hogy simán elnéznél.


Egyáltalán minek jelentkeztél egyetemre? Mi értelme végigküzdeni magad rajta, ha úgy sem érdekel, tehát nyilván nem azon a területen akarsz majd elhelyezkedni?

Nézz szét és keress olyan szakmát, OKJ-t, ami érdekel.

2014. márc. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem megy, akkor nem megy. Nem a világ tragédiája, ettől még lehetsz milliárdos :) Szüleidnek meg kell ezt érteni. Idegbeteget emiatt ne csinálj magadból.


Ahogy előttem írták, valószínűleg a stressz miatt idegesítenek a lakótársaid. Ha meg nem, akkor egyszerűen költözz el és kész.

2014. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mig ment az egyetem, addig se nagyon jottem ki a lakotarsaimmal. Amugy ugy gondoltam, hogy ezt az egyetemet szeretni fogom, de tevedtem, mivel nemcsak hogy nem szeretem, de egyszeruen kikeszit.
2014. márc. 5. 08:57
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit tanulsz? Érdekelne esetleg más? Mert ha nem tetszik hagyd ott nyugodtan,senkinek nincs joga ezért ócsárolni csak ugye vissza kell fizetni a tandíjat vagy ha fél éve vagy ott akkor meg az állami finanszírozott féléveid mennek a lecsóba. Segítek,csak írd le mi van :)
2014. márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de akkor miért nem költöztél el? Mondjuk ez már egy mellékszál...
2014. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Zárd le a félévet és utána jelentkezz át másik egyetemre/ fősulira, ugyanarra a szakra (pl. Debrecen, Szeged)
2014. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!