Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen rossz a mai...

Galopp001 kérdése:

Miért ilyen rossz a mai gyerekek helyesírása/kézírása, olvasása, zenei tehetsége, kreativitásra?

Figyelt kérdés
Több éves tapasztalatból kiindulva elgondolkoztam, hogy egye ritkább az a gyermek, aki helyesen ír vagy beszél, beszélget, olvas, könyvtárba jár, igényes zenét hallgat. Rengeteg közhelynek értékelt okra gondoltam, mint pl. médiumok, bulvársajtó, online közösségek, számítógéles játékok, szülők, stb. És rájöttem, hogy ez nem csupán közhely, hanem valóban hatalmas problémát okoznak a fentiek egy gyerek fejlődésében. Mi lehet a probléma? Nyilván ált. iskolára gondolok főképp. Szerintetek?

2014. szept. 21. 22:23
1 2
 11/13 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
És ez így általánosítva szerintem egy sértő sztereotípia. Ismerőseimnek (15> éves)kb 20%-a azért olvas rosszul, merthogy nem gyakorolja, 50%-a kitűnően olvas, és a többi 30% pedig átlagosan (félreolvasnak -amit nem javítanak ki, mert nem veszik észre-, néha nem érthető az, amit olvasnak, stb).
2014. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert 70 éve Einstein volt "sztár", ma meg mondjuk Majka Papa.
2014. okt. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 p_petra97 válasza:
Én 13 vagyok és ha fogalmazás kell órára akkor először a többiekét kell kijavítanom :) nekem jó a helyesírásom, sokat olvasok és sokkal jobban szeretek személyesen beszélgetni. Csellózok, zongrázok, és egyesek szerint jó hangom van.... ami a kreativitást illeti... nagyon szeretek bàrmit csinálni bármibő;)) ês amúgy én sem értem ezeket az embereket....
2014. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!