Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz alvó babák-gyerekek...

Rossz alvó babák-gyerekek szülei! A ti kedvetek is szörnyű egy rossz éjszaka után? Rányomja a bélyegét a gyerekkel való kapcsolatotokra?

Figyelt kérdés
Tudtok mosolyogva türelmesek és ugyan olyan kedvesek lenni,mintha szépen,jól aludna?Én 3 kávé után sem nézek ki jobban,mint a mosott rongy,a türelmem fogytán,nem bírok mosolyogni sem már..
2014. ápr. 11. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ÁÁÁneeem,frissen,mosolyogva ébredek,tippp-topp a lakás,vigyorgok a babámra egész nap és közben mondom neki hogy de jó hogy az elmúlt éjszaka is 10x keltél,vidám és mosolygós vagyok hisz így képzeltem el a babázós korszakot!Ja és mikor délben alszik én addig kergetem a porcicákat,4 fogásos menüt készítek,és minden este ráugrok a férjemre....

No viccet félretéve:zombi üzemmódban létezem egy kis depresszióval vegyítve!Úgy érzem egy másik dimenzióba élek,alig tudok valami kaját összedobni még az ötlet szintjére sem jutok el!Babát ellátom,tisztába teszem leülök mellé a földre játszani de sokszor csak lesek ki a fejemből,este meg eldőlök mint egy krumpliszsák!


Remélem tudtam segíteni!:)

2014. ápr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Ezt a kérdést én is kiírhattam volna. Nagy csalódás számomra a "babázós korszak". 11 hónapja éjszakázunk, én is zombi vagyok egész nap, sokszor az alap dolgokat is nehéz ellátnom. Türelmem sincs sokszor a gyerek hisztiknél, a játékból is elegem van már, a séta közben meg a szemem is alig bírom nyitva tartani. Én várom a végét, amikor már kinövi az éjjeli ébredéseket, ha járni, beszélni fog....és még egy gyerek SOHA TÖBBÉ :)
2014. ápr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nemcsak éjjel, de nappal is rosszul alszik, délben max. egy órát, aztán persze késő délutántól megy a nyűglődés meg a hiszti. Na, hát ilyenkor nem vigyorgok mint a vadalma.

Néha már úgy érzem kitépném a hajam.

A rossz alváson kívül még akaratos és hisztis is a lányom, sokáig sétálni sem tudunk mert nem bír 3/4 óránál többet ki a kocsiban sem. Tragédia! Remélem lesz jobb is.

Egy éves, még nem megy, remélem ha megtanul egyedül járni, talán jobban elfárad és többet alszik napközben, mert ha délben nem szundít egy jót akkor éjszaka is nagyon szarul alszik.

De ugye nem haragudhatok rá, mert ő csak egy kisgyerek, imádom, ő az életem, de néha azért elszakad a cérna.

2014. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én csak 3-4 hónapig bírtam nehezen. A fiam továbbra is katasztrofálisan aludt (16 hónapig vagy 20-30x is kelt éjjel), de én meg azt hiszem, megszoktam. Az első pár hónapban nem voltam a topon, ami a házimunkát illeti, nem tudtam mindig csak mosolyogni a picimre, de igyekeztem azért minél többet. De ahogy írtam, 3-4 hó után szépen visszaszoktattam magam a munkához, rájöttem, a gyerek mellett is muszáj beosztanom a teendőket. Aztán lassan sikerült: már nem voltam fáradt napközben a szörnyű éjszakák ellenére, gyorsan megcsináltam, amit itthon kellett, aztán a fiammal foglalkoztam. Hát, sok türelem kell, kitartás, de beleszokunk..:)
2014. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én visszamentem dolgozni a babám 4 hónapos korában (külföld, ez van) és hát ez nagyon sokat segített. A munkahelyement egy brutál éjszaka után is ki tudom magam pihenni ahogy monotonul teszem a dolgom és feltöltődöm. Mire hazamegyek máris tudom a jobb oldalamat mutatni.


Hihetetlen, de 3-4 óra alvással is lehet teljes munkaidőben dolgozni.


De addig mint a mosott rongy és amiért nagy bűntudatom volt, hogy türelmetlen voltam a babával is, pedig ő azért nem tehet róla. Nagy megpróbáltatás ez minden anyának.

2014. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én többek között ezért alszom első ébredés utántól a babámmal. Pedig egyáltalán nem vagyok együttalváspárti, sőt(!). De ha mindig vissza kéne altatgatni annak tuti a vele való kapcsolatom látná kárát, nem bírnék vele 100%-ban aranyos lenni, ha fáradt lennék és ezt nem akarom.

Ha mellettem alszik akkor meg felkel ugyan többször, de kiszolgálja magát a cicimen én meg legalább félálomban tudok maradni. :)


Inkább bevállalom azt, hogy "következetlen" vagyok alvás terén, de így 100%-ot tudok nyújtani nappal... De nálunk legalább ez működik...

2014. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem akarok senkit sem elkeseríteni de mindig lesz valami még jó darabig ami miatt kelnek a gyerekek. Lányom 3éves fiam 8 hónapos. Van olyan, hogy felkel az egyik masnap a másik. Most a nagyom azért kell többször, hogyx ő fél a sötétben, rosszat álmodott. Fiamnál meg tudjatok a szokasos menet. Igen fáradt vagyok olyankor de mindig lefekszek délben a gyerekekkel.
2014. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,magam körül mindig a friss,kifestett,nyugis,kedves anyukákat látom,akik halál türelmesek a gyerekkel..vagy ez csak a látszat?Én mindig bíztam benne,hogy ez egyre jobb és könnyebb lesz(alvás,evés,gyerek nevelés)de csak nehezebb lett,egyre kevesebbet alszik,én meg egyre fáradtabb vagyok,a ház szalad,ott a 2 nagyobbom is,a férjemről nem is beszélve,meg főzni sem ártana néha,és kapkodok,kapkodok,semmi sincs jól már és ezek mellett kedvesnek és türelmesnek kéne lennem,mert még csak 23 hónapos és cuki,és semmit nem ért még ő a felnőttek rohanásából,meg idegeskedéséből...próbálom tartani magam,de nehéz
2014. ápr. 11. 21:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehetséges ( előtted lévő válaszoló vagyok) főleg ha van segítsége az embernek. Ha haza megyünk akkor én is másként nézek ki mert eleve feltöltődöm. Ráadásul ha valakire rendszeresen rátudja bízni a csemetét.

Milyen a napirendetek? Nem lehet,hogy ott van a bibi? Most nem megbántani akarlak csak segíteni.

2014. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem sértődök meg,van napirendünk,de az ő alvását nem tudom befolyásolni,hiába tervezem a napirendbe,h akkor most Amira alszik este 21-reggel 7-ig,ha ő nem úgy gondolja,és akkor borul minden..
2014. ápr. 14. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!