Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hány évesen fejeztétek be...

Ti hány évesen fejeztétek be az egyetemet/főiskolát? Vagy ha még tanultok, akkor kb hány évesen fogjátok befejezni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 22. 16:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen kezdtem a felsőoktatást (technikusképzési évre jártam az érettségi után). 25 évesen lett egyetemi diplomám (egységes-osztatlan rendszerben) 1 év külföldi tapasztalatszerzéssel szakítottam meg közben. 30 évesen lett PhD-m (3 év doktori iskola, 1 év predoktori időszak és 1 év volt maga az eljárás). Jelenleg is tanulok (munka mellett) szakirányú továbbképzési szakon. Valószínűleg soha sem fogom teljesen befejezni, mert máris látom, hogy miben kell majd továbbképeznem magam. Az is igaz viszont, hogy már az egyetem elkezdése előtt is dolgoztam (magánórák, megbízási szerződések), így igazából nem válik el élesen a tanulás és a munka időszaka, a doktori iskola alatt például állami ösztöndíjas voltam, ami nappali képzés is, meg munkaviszony-szerűség is.
2014. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!