Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok olyan szakmákat mondani...

Tudtok olyan szakmákat mondani, amit 8 általánossal ki lehet tanulni? Soroljatok párat! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Nekem estin kellene tanulnom munka mellett viszont nincs se érettségim se szakmám, és én eldöntöttem szakmát akarok tanulni !

A legfontosabb nekem olyan szakmák közül akarok választani amiket 8 általánossal le tudok rakni!

Soroljatok fel olyan szakmákat,vagy linkeljetek be iskolával együtt amihez elég a 8 általános bizonyítvány !

Budapesti iskolákat - én 26 éves férfi vagyok!

És ha van ingyenes az még jobb lenne,de gondolom fizetős.



2014. szept. 26. 12:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
Gyorsítottban is lehet csinálni egyrészt, másrészt meg "szarból nem lehet várat építeni", úgyhogy nem tudom mit vársz. Ha lehetne használható képesítést szerezni 8 általánossal, nagyon sokan hagynák abba az iskolát...
2014. szept. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem feltétlenül 4 év. Nálunk pl. a 9. és 10. osztály összevontan végez, az máris 2 év 1 év alatt, és akkor még előrehozott érettségiről nem is beszéltünk. Idő, meg tanulni kell, de már kb. annyira alap az érettségi, mint a 8 általános. Anélkül semmi értelmeset nem tudsz tanulni, és normális munkát se nagyon kapsz. Ez van. Azért nem olyan borzasztóan nehéz, nem kell hozzá zseninek lenni. Elég sokan képesek rá minden évben.
2014. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%
Mi érdekel?
2014. szept. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező, rengeteg jó szakma van amihez elég a 8 általános iskolai végzettség, nem szükséges az érettségi.

De van egy hatalmas probléma, ezek a szakmák 8 általánossal csak iskolarendszerű képzésben szerezhetők meg nappali tagozaton 3 év alatt, normális szakmunkásképzőkben.

Mivel te már túl azon a koron hogy iskolába járjál, neked a felnőttképzés jöhet szóba. Mivel a felnőttképzés keretében már nincsenek közismereti tárgyak, mint iskolában ezért felnőttképzés esetén 10 osztályos végzettséget kérnek ahhoz hogy kitanulhasd a szakmát. Ergo azt hogy legalább 9-10 osztályt, egy gyorsított képzésben elvégezd nem úszod meg, ha normális szakmát szeretnél és nem elégszel meg a mézeskalács készítő okj végzettséggel.

2014. szept. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
És gyorsított képzésben hol tudnám letenni a 9-10 osztályt ?
2014. szept. 27. 16:37
 16/17 anonim válasza:
43%
nem végeszted el a 8.osztályt?
2014. okt. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Hogy hol találsz ilyen iskolát, ahol gyorstalpalón lehet végezni a középiskolát nem tudom. Eleve függ attól is hogy hol élsz, mert hiába tudok mondani neked egy miskolci gimit ha te pl. szombathelyi vagy éppen!

Google a barátod..te tudod hol laksz mennyit tudsz utazni, milyen költséget tudsz vállalni (sok alapítványi iskola hirdet ilyen képzést, de zok fizetős középiskolák), ezt helyetted senki sem tudja eldönteni.

2014. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!