Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskolát ajánlanátok?...

Milyen iskolát ajánlanátok? 8-os,9. kerületi iskolába jár a lányom, gyenge suli,3.2 volt a 7. év végi átlaga.

Figyelt kérdés
Ötletem sincs, mihez és mivel csináljak neki kedvet bármihez is...szakközép, valami alternatív suli? Olyan gyerekek válaszát is várom, akik tavaly hasonló gondokkal küzdöttek, és most jól érzik magukat a választott helyen.

2014. okt. 3. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne keresgélni, mi az amivel szívesen foglalkozna? Nagyon keserves olyat tanulni és évtizedeken át dolgozni, amit az ember nem szeret. Lehet, hogy a nevelési tanácsadóba is érdemes elmenni pályaválasztási tanácsadást kérni. Mit mond most, mit mondott 4 éves kora körül, mi szeretne lenni?
2014. okt. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lelkileg rendben van? Ha depressziós, akkor életunt is, így tanulásra sem motivált; ha nem érzi jól magát a suliban, akkor a tananyag is csak arra emlékezteti, így nem akar majd vele foglalkozni.

Jók a tanárok? Sokszor nem adják le megfelelően az anyagot, a gyerek így nem érti rendesen meg, onnantól meg veszett fejsze nyele.

Nincs valamilyen tanulási problémája? Rossz látás, diszlexia, -kalkula, -gráfia, hiperaktivitás, figyelemzavar?

2014. okt. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nos,én most vagyok elsős szakközepes,nagyon nehéz volt dönteni mert semmi se érdekelt se reál se humán tárgyak vagyis humánból a történelem reálból a gyakorlati kémia.


Először egészségügyet szemeltem ki magamnak több okból is de az nem fontos,na jó fontos közel volt jó arcok jártak oda a nyilt-napokon az jött le és nem mellesleg az is szempont volt,hogy szeretem a embereket.Sajnálatos modon viszont undorottam minden szagtól és a utolsó napon változtattam meg a jelölésem a város 3. legrosszabhírű iskolájára,mivel ott volt élelmiszeripari képzés abból is labor ergó van kisérkletezés és jó benyomást keltett minden.


Csak egy bökkenő van ami számomra fontos sőt elengedhetetlen az pedig a iskolai biztonság és pont arra nem figyeltem,gondolván arra,hogy úgyis benne van a suli a KLIK-be és ez által adott lesz a iskola-rendőr és nem lesz gond azon a szárnyon ( iskola 3 szárnyból áll egyiken vannak a szakiskolások ( a rossz arcúak) A másikon ( a gimisek) a harmadikon pedig lettünk volna mi a szakközepesek,de megszünt a gimi és egyesítették a 3 szárnyat a szakiskolások és a szakközepesekre mióta ez így van sokkal több a verekedés,provokáció és a lelki zaklatás. Sajnos én is most vagyok a egyikbe benne az pedig a provokáció szóval egy csávó mindig ordibál és pofozgat engem kihasználva,hogy nincsenek barátaim és nem vagyok egy fitt alkatilag.


Ha megfogattok egy tanácsot akkor az legyen,hogy mindenféleképp gimmnáziumba menjetek tovább mert a szakiskola-szakközép nagyon durva. Ráadásul nem is olyan helyen lakom ahol sok lenne a bünözés,viszonyleg a közbiztonság is jó.

2014. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, szakközepes voltam, semmi baj nem volt a biztonsággal. Ne általánosíts.
2014. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom,hogy ezt kellett írnom de sajna ez így van! Egyik ismerősöm a város legjobb szakközepébe járt azaz a legelitebb szakközépbe várj jobban fényezem,2.legelitebb suliba 72 kilóméteren bellűl és nem rég mondtam meg neki,hogy abba a suliba olyan szintű a biztonság,hogy a tanárok félnek a diákoktól mert bicskákkal járkálnak suliba. Jó nem a összes általába a prolik.
2014. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek köszönöm a választ. Elsőnek üzenem, hogy igazából azt szoktuk mondani, hogy csak lusta. De nem teljesen így van mert valóban nem érzi jól magát. Nagyon suttyó osztálytársai vannak, akiket semmi se érdekel. Órán nyomkodják a fészbukot, ordítoznak, verekednek. A nev.tan. jó ötlet!
2014. okt. 3. 18:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismeros a helyzet,nekem is ez a problemam de altalaba a sutyok hatul ulnek uljon a leany a masodik padba.
2014. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak: az első padban ül...
2014. okt. 5. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!