Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Megijedtem...

Orvostanhallgatók! Megijedtem az orvositól, mit javasoltok? 18/F

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az orvosit és annyira bizonytalan vagyok magamban, megijedtem, hogy esetleg nem vagyok képes rá. Sok rosszat hallottam, hogy mennyien hullanak ki, xy vizsgáztató ilyen meg olyan, lehetetlen 6 év alatt elvégezni, csak a zsenik képesek rá...stb.

2014. okt. 6. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem vagyok zseni de eddig úgy tűnik, hogy bele fogok férni a hat évbe. Ami a vizsgáztatókról szóló mendemondákat illeti azoknak a fele sem igaz. Általában az ilyen pletykákat azok terjesztik, akik lóf.szt sem tanultak és megvágták őket. Én eddig amikor megbuktam, akkor tényleg nem tudtam az anyagot. Persze azért szerencse is kell nem kevés.

Tessék szépen folyamatosan tanulni, főleg az anatot és nem lesz semmi baj.


Üdvözlettel, egy szigorló hallgató

2014. okt. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fuss amíg kedves az életed!!!

Vicc volt. :) Nagyon sokan éreznek hasonlóan, főleg az elején. Túl leszel néhány vizsgaidőszakon, belerázódsz. Amúgy mindig mennek az ilyen rémterjesztések, de nem kell nekik bedőlni. Tisztességel készülsz és tanulsz meglesz. 1-2 szemeszter csúszás előfordulhat, ha véletlen nem úgy jön össze egy tárgy és csúszol a ráépülőkkel, de ettől még nem hullasz ki. Nálunk is vannak a rémhírek, hogy 80% bukott, a többi is éppenhogy átment, majd kiderült, hogy 40% bukott (legtöbb olyan, aki a 14 előadásból jó ha 4-re beesett), a nagy része 3-4 volt.

Néha van 1-2 szivítósabb vizsgáztató, aki aztán a lábjegyzetet is betűpontosságal kéri vissza, de ha tanultál rá biztosan átmész (mégha nem is max ponttal).

Államin is az első év még megúszható, ha otthagyod. Fizetősnél meg sok pénzt buktál a 2 szemeszterért, de ha nagyon nem megy, nem érzed magad alkalmasnak erre a pályára még lehet váltani. De ezt így 1 hónap után nem lehet megítélni. Nagyon más mint a középsuli, bele kell rázódni, másfajta ritmust kell felvenni, ezért ijesztő az elején. Első szemeszterben én már 3 hét után számoltam melyik tárgyakat bukom, végül mind meglett.

Most még ne pánikolj, csináld meg az első évet, és csak utána dönts, hogy meg tudod-e csinálni, vagy ez nagyon sok neked.

2014. okt. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Biztosan nem vagy hülye, ha már eleve felvettek az orvosira. Innentől kell igazán a kitartás! Tanulj, bízz magadban!

Én a fél karomat levágatnám, hogy engem is felvegyenek majd.

Üdv, egy 15 éves.

Ui.: Sok sikert!

2015. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!