Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kisképzősök. Elmagyáráynátok...

Kisképzősök. Elmagyáráynátok a szakokra való átjelentkezést?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre fogok felvételizni. És BORZASZTÓÓAAN be szeretnék kerülni a kisképzőbe, a grafika, fotó és szobrász szakra. De főként a grafikára. (TUDOM TUDOM TUDOM HOGY ISZONYATOSAN NEHÉZ GRAFIKÁRA BEKERÜLNI) Idén már lekéstem az előkészítőt de azt olvastam hogy jövőre is bőven elég elkezdeni.Szóval elég sokat böngésztem utána (a kisképzővel kapcsolatos kérdések és a válaszok felét mér fejből fújom :D) és persze tudom hogy minél több szakot jelölök annál nagyon esélyem van bekerülni, ha pedig már bent vagyok átjelentkezhetek másik szakra. És itt akadtam el. Tegyük fel hogy minden szakot bejelölök és mondjuk felvesztek Bőrre meg Kerámiára. Akkor az első évemet bőr és kerámia szakon kell elvégeznem és csak a 2. évnél tudok átjelentkezni? És ha nem grafikára vesznek fel akkor is heti 8 rajzórám lenne? Bocsi ha hülyeségeket kérdeztem de ezekre senki sem válaszolt érthetően.

Előre is köszi a válaszokat. :)



2014. okt. 11. 11:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

SZia! Szerintem előkészítőre még most is tudsz jelentkezni, anno én is csak a második vagy harmadik héttől jártam. Először is, a bőr és a kerámia is ISZONYATOSAN jó szak. És akkor másodszor, ez úgy működik, hogy kérheted, hogy átmehess másik szakra, ezt vagy megengedik, vagy nem (általában megszokták). Nekem több osztálytársam is váltott szakot, volt aki szinte év elején, és volt, aki félévkor. Ilyenkor előfordulhat, hogy a szakkal osztály is kell váltanod (pl ha kerámiára vesznek fel, B-s leszel, mert az a "plasztikus osztály", de a grafikusok más osztályban vannak). De ha nem zavar be az órarendbe, akkor az eredeti osztályodnál is maradhatsz. A heti 8 rajzról meg annyit, hogy az alapból 7 volt MINDENKINEK (szak pedig 8), de ezt a mostani másodikosoktól megváltoztatták, mert csökkenteni kellett a művészeti órák számát, így ha a képzőbe jössz, neked már csak heti 6 rajzod és 6 szakod lesz attól függetlenül, hogy milyen szakra jársz.

Én azt ajánlanám neked, hogy azokat a szakokat, amikre nagyon nem szeretnél járni, ne jelöld be. Ha a 6-7 szakból nem vesznek fel egyikre se, akkor a 10szakból se vettek volna fel egyikre se, mert ha nem tudsz rajzolni nem vagy oda való.

remélem tudtam segíteni.:)

2014. okt. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!