Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki tud adjon tanácsot légyszi...

Aki tud adjon tanácsot légyszi. Tegyek-e emeltet matekból?

Figyelt kérdés
Az idei tanévben fogok érettségizni, és a BME-re jelentkeznék majd első helyen járműmérnöki szakra. Decemberben derül ki véglegesen, hogy kell-e majd emelt, a felvételi tájékoztatóból. Valószínűleg nem fog kelleni, viszont teljesen döntésképtelen vagyok, hogy milyen érettségit tegyek matekból. :D Készülök már tanárral egy ideje mivel ha felvesznek se árt majd meg ha tudok deriválni stb., viszont úgy vagyok vele, hogy ha nem muszáj nem kockáztatnék ezzel. Inkább mennék egy 99%-os középre mint egy 60-70-es emeltre. Pontszámban a +50 annyira nem lenne fontos, mert plusz negyven ponttal(2 nyelvvizsga) 410 körülire tippeltük a pontokat, és idén 344 volt a ponthatár, szóval az elég lenne valószínűleg. Csak nem tudom, hogy ha nem lesz muszáj kockáztassam-e meg vagy ne. Már egy jó ideje gondolkozom ezen, de nem tudtam még döntésre jutni. :D 17/L

2014. okt. 15. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok én is, csak én nem járműmérnökin, hanem pénzügy-számvitelen. Én személy szerint középszintűzni fogok, mert nem voltam túl szorgalmas az elmúlt másfél másfél évben, úgyhogy valószínűleg duplázással járok jobban, ez esetben pedig a középszintű matek valamivel előnyösebb, mint az emelt szintű. Nekem legalábbis. Ez nyilván függ attól is, hogy még milyen pontjaid lesznek ezen kívül. De egy 344 pontra én nem mennék szerintem emeltre, ha csak nem kérik.
2014. okt. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha külön készülsz tanárral és megtanítja az emelt matekot és a pontszámod amúgy is meglenne (mert azért ha +40 ponttal nem érsz el 360 pontot legalább, akkor hülyeség is a bme-re menni sztem), akkor felesleges az emelt érettségi. Csak plusz egy szóbeli és több tanulnivaló mikor az írásbelik vannak.

Főleg matekból szerintem úgy van értelme, ha előrehozottan megvan a közép érettségid, aztán megcsinálod az emeltet. Nem tudom még lehet-e ilyet. Két értelme van: a többletpont és a több tudás. Ha ezek megvannak, sztem inkább közepes

2014. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor menj emeltre, ha ez előnyös neked a pontszámban. Viszont tanulj tovább úgy, mint ha emeltre készülnél, mert amit ott tanulsz, az rendkívül hasznos lesz az egyetemen.
2014. okt. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2. kommentelő

Sajnos már nem lehet előrehozottat tenni csak nyelvből és informatikából. Eredetileg úgy terveztem és úgy is készültem, hogy 11-ben középszinten megcsináltam volna, és akkor már úgysem lett volna vesztenivalóm ha idén meg megpróbálom az emeltet, viszont ezt eltörölték, ha jól emlékszem pont két éve már, ezzel keresztülhúzva a

számításaimat és biztos még jó pár más emberét is.


És igen úgy tervezem, hogy ha nem is emeltezek attól függetlenül természetesen készülök tovább egészen szeptemberig matekból és fizikából is, mert ha sikerül és felvesznek mindenképp szeretném végigcsinálni. :)

2014. okt. 16. 21:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg az is érdekelne még, hogy kb. mennyi a fiú-lány arány a járműmérnökin. :D
2014. okt. 16. 22:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj, biztosan lesz körülötted elég sok fiú. :-)
2014. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem is ettől félek. :D
2014. okt. 17. 14:01
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Elsőéves vagyok BME járműmérnöki szakon.

Nekem tavaly még ebből a szempontból szerencsém volt, utolsó év elején csináltam a közepet(93%) és év végén az emeltet(75%)

Szerintem, hogy ha középszinten meg tudsz csinálni egy 99%-os érettségit, akkor nem muszáj az emelttel bajlódnod(leginkább a szóbelire kell sokat készülni), de azt ajánlom, hogy az emelt anyagot is vedd át, mert az első féléves anyag kb 70-80%-t az adja.(komplex számok, vektorműveletek, logika, deriválás, integrálás...)

A fiúk lányok aránya kb 1:8, úgyhogy a csinos lányokat szeretettel várjuk ;)

Ha lenne még kérdésed írj privátban

2014. dec. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!