Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék matekból javulni...

Hogyan tudnék matekból javulni? Praktikák, tippek

Figyelt kérdés

Hiába tanulom meg a szabályokat akkor sem értem. Már van 1 1-es témazáróm.. egyszerűen sehogy nem tudom megtanulni/ megérteni


/A HIBÁKERT BOCSÁNAT, DE TELEFONNAL ÍRTAM/



#matematika #prakrikak;tippek
2014. szept. 26. 19:06
 1/5 anonim válasza:
tanárhoz mész, akár külön tanár akár órán vagy óra után /de inkább órán/ a tanárodat megkéred hogy magyarázza el és akkor te kurv4ra odafigyelsz :D mert ez a dolga hogy megtanítsa megértesse veletek, na aztán ha kb vágod hogy mit hogy akkor meg gyakroloni gyakorolni gyakorolni :) és meg lesz az ötös, nekem gimiben a dogáim vagy 1-2, vagy 4-5 ösek voltak , 3 asom nem is volt matekból mert vagy tudtam vagy nem, ez ilyen :)
2014. szept. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1.válaszoló írja,kérd meg a tanárt órán,magyarázza el lassan,érthetően és közben legyen nálad egy bekapcsolt diktafon,telefon.Utána,ha tanulás közben elakadsz,visszahallgatod.Én is ezt csináltam németből(jó kicsit másabb,de szerintem neked is segít).
2014. szept. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tom Benko ***** válasza:

1; Ha valamit nem értesz, kérdezz! Pontosan mondd el, mit nem értesz, a tanárok azzal nem tudnak mit kezdeni, hogy "az egészet nem értem" és variánsai.

2; Próbáld értelmezni. Ha nem vagy benne biztos, kérdezz megint.

3; Kérdezz másik tanárt is.

4; Gyakorolj. Sokat. (Def.: sok:= x>>100, ahol x a gyakorlófeladatok száma.) Ha nem vagy biztos a megoldásban, akkor kérdezz tanárt, vagy egy jobb osztálytársad.

5; Ne a szabályokat tanuld meg, hanem a jelentésüket. Ha nem bírsz rájönni, kérdezz!

2014. szept. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Hiába tanulom meg a szabályokat akkor sem értem. " Mert a matekot nem így kell tanulni. Persze jó ha elolvasod miről van szó, de én mindig feladatmegoldás közben jövök rá, hogy és mit kell. Ezért kell nagyon figyelni órán és ha nem meg akkor otthon először ugyan azokat a feladatokat újra megcsinálni egyedül majd ugyan olyan témában de más adatokkal.
2014. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen szabályokat jegyeztél meg?Gimnáziumban nagyon sokra azért nem kell emlékezni(műveleti sorrend,algebrai azonosságok).Ezért nem megy sok embernek,mert úgy közelítik meg,mint egy történelmet vagy irodalmat.Itt meg kell érteni a dolgokat,nem bemagolni a szabályokat.Egy témakör megértéséhez sok(akár többszáz) feladat megoldása ajánlott.
2014. okt. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!